Bajern se provukao u Augzburgu, Luki se večeras nije posrećilo

Teškom mukom lider Bundeslige slavio minimalan trijumf. Domaćin promašio penal.

Augzburg - Bajern Minhen 0:1 Robert Levandovski postigao 22. gol u sezoni Bundesliga 17. kolo Izvor: Tanjug/AP, Franck Fife/pool AFP

Bajern se provukao u duelu sa Augzburgom, a sve je moglo biti drugačije da su domaći petnaestak minuta prije kraja uspjeli da realizuju jedanaesterac.

Ovako, 13. minut bio je baksuzan za njih. Rani Kedira srušio je Lukasa Ernandeza, a Robert Levandovski sa "kreča" nije propustio priliku da postigne svoj 22. gol u sezoni. U tekućem prvenstvu uspješno je realizovao svih 10 penala koje je šutirao.

Na isteku 42. minutu stativa je spasla domaće, odnosno ispriječila se da Levandovski postigne drugi gol.

Pomislili su Bavarci da će jedan gol biti dovoljan za slavlje, Levandovski je otišao na klupu u 68. minutu, a samo sedam minuta kasnije umalo ih je stigla kazna. Benžamin Pavar igrao je rukom u svom šesnaestercu, ali je Alfred Finbogason propustio da iskoristi penal - pogodio je stativu.

Stihijski su domaći napadali do samog kraja, ali nisu mogli do izjednačenja.

Izvor: Profimedia

Ajntraht je stigao do boda u Frajburgu odigravši 2:2.

Luka Jović u igru je ušao u 70. minutu, ali za razliku od duela sa Šalkeom večeras nije uspio da se upiše u strijelce. Filip Kostić odigrao je svih 90 minuta.

Tim iz Minhena ostaje lider sada sa 39 bodova, četiri više od drugoplasiranog RB Lajpciga, koji je nastavo potjeru za Bavarcima. Takođe je minimalno slavio, ali na svom terenu. Jedini gol u duelu sa Union Berlinom postigao je Emil Forsberg u 70. minutu.