Junajted se opet bruka! Na Old Trafordu pobijedio najgori tim Premijer lige

Ovako se ne osvaja prvenstvo, ovako se teško blamira.

Mančester junajted - Šefild junajted 1:2 Premijer liga rezultati Izvor: Tanjug/AP/Dave Thompson, Pool

Po svemu sudeći, neće dugo trajati san navijača Mančester junajteda da bi njihova ekipa mogla da se umiješa u borbu za titulu poslije osam godina.

U srijedu uveče, Junajted je izgubio kod kuće od najlošijeg tima prvenstva - Šefild junajteda (1:2), i tako dao šansu novom lideru Mančester sitiju da mu odmakne četiri boda. U ovom trenutku, "građani" su prvi sa poenom prednosti u odnosu na "crvene đavole".

Nije potrebno naglašavati kolika je ovo blamaža ekipe Ole Gunara Solskjera i koliko je ovo senzacionalna pobjeda tima koji je do večeras osvojio samo pet bodova u čak 19 utakmica.

A šok za domaće nagoviješten je u 23. minutu, kada je Šefild poveo golom koji je postigao Kin Brajan nakon centaršuta iz kornera.

U drugom poluvremenu popularni "crveni đavoli" su izjednačili golom Harija Megvajera u 64. minutu, da bi pobjedu Šefild junajtedu donio Oliver Burk u 74. minutu nakon što je loptu na putu ka golu skrenuo igrač domaćih Aksel Tuanzebe.

Srpski fudbaler Nemanja Matić odigrao je cijeli meč za ekipu iz Mančestera.

Istovremeno, Mančester siti čuo je dobre vijesti iz iz Liverpula, gdje su Everton i Lester odigrali neriješeno 1:1.

Hames Rodriges je u 30. minutu doveo u vodstvo ekipu Evertona, a bod "lisicama" je donio Juri Tilemans golom u 67. minutu.

Lester zauzima treće mjesto na tabeli lige sa 39 bodova, a Everton je na sedmom mjestu sa 33 boda.