Odrekli se Luke Jovića, a uskoro im odlazi titula: Real je u "kanalu" i tone sve dublje

Autor Mladen Šolak

Šampion Španije razočarao i protiv ekipe srpskog internacionalca Nemanje Radoje

levante-real-madrid-1-2 Izvor: Tanjug/AP/Jose Breton

Real Madrid je u dubokoj krizi, što je dobro poznato, a u subotu čvrsto utvrđeno.

Fudbaleri Levantea pobedili su Real Madrid rezultatom 2:1 na terenu šampiona, u utakmici 21. kola španskog prvenstva.

Bio je to treći neuspeh "kraljevskog kluba" u poslednje četiri utakmice. U tom nizu gubio je od Bilbaa u Superkupu, niželigaša Alkojana u Kupu kralja i večeras od gostiju iz okoline Valensije!

Doduše, Real je poveo u 13. minutu golom Marka Asensija, a izjednačio je Hose Morales u 32. minutu. U 64. minutu Levante je mogao da povede, ali je golman Reala Tibo Kurtoa odbranio penal Rođeru Martiju.

Ono što se nije dogodilo kasnije jeste u 78, kada je Marti ipak bio strelac za konačnih 1:2, na veliko zadovoljstvo srpskog veziste Nemanje Radoje, koji je odigrao čitav meč za goste.

Vinisijus Žunior
Izvor: Tanjug/AP/Manu Fernandez

Otežavajuća okolnost za domaće bilo je to što je Real od devetog minuta igrao sa desetoricom, pošto je Eder Militao dobio crveni karton zbog oštrog prekršaja. Sudija ga je isključio zbog faula u "opasnoj situaciji" i utisak je da je prestrogo odlučio, jer je Brazilac stajao kraj saigrača i to nikako nije bila "zicer" situacija za igrača Levantea.

Ipak, odluka je ostala na snazi...

Real je prerpeo četvrti poraz u ligi i na drugom mestu na tabeli ima 40 bodova, sedam bodova manje, ali i dve utakmice više od prvoplasiranog, gradskog rivala Atletika.

Levante je odigrao 20 utakmica, a posle šeste pobede u prvenstvu zauzima deveto mesto na tabeli sa 26 bodova.