Naljutili su Mesija, a to se nikad ne radi: Bilo je jasno šta ih čeka!

Na dan kada je pretio tužbama, Mesi je našao dovoljno koncentracije da se obračuna sa dužnicima

lionel-mesi-gol-barselona-bilbao-optuzbe-pola-milijarde-plata Izvor: Profimedia

Na dan kada je bilo objavljeno da je Barselona prema ugovoru isplatila Lionelu Mesiju više od pola milijarde evra od 2017, na Nou Kamp došao je Leov dužnik - Atletik Bilbao.

Ekipa koja je nedavno savladala Barsu u finalu Superkupa uz prvo Mesijevo isključenje, stigla je u Kataloniju u nevreme i prošla je onako kako je i bilo očekivano.

Barselona - Atletik Bilbao 2:1 (1:0)

Lionel Mesi je izašao na teren očekivano ljut, tokom dana je pretio i tužbama portalu koji je objavio njegovu platu, a onda je u 20. minutu zatresao mrežu Baskijaca i tako bar delimično iskalio svoj bes.

Gađao je iz slobodnjaka sa oko 18 metara, prebacio živi zid i rutinski zatresao mrežu, za 1:0 i osećaj koji mu je sigurno jako bitan u ovako teškom periodu.

Bilbao je uspeo da izjednači u Barseloni autogolom Đordija Albe posle dobrog prodora i "asistencije" Jurija Berčičea, ali je tri boda na terenu "blaugrane" ostavio Francuz Antoan Grizman, golom za konačnih 2:1 u 74. minutu.

Interesantno je da je asistent kod tog gola bio Osker Mingeza (21), inače štoper koga je danas Ronald Kuman morao da koristi na poziciji desnog beka, nakon što je Amerikanac Seržinjo Dest (20) zbog povrede ispao iz rotacije.

Barselona je ovim trijumfom izjednačena sa Realom na deobi druge pozicije, uz čak 10 poena zaostatka za liderom, Atletikom Madridom. Ekipa Dijega "Čola" Simeonea povrh toga ima i odigranu utakmicu manje od najvećih španskih timova.