Veliki povratak Torina protiv Atalante: "Kiša" golova u Bergamu, "Boginja" ispustila 3:0!

Kad "Boginja" ukrsti koplja sa "bikovima", mreže rijetko miruju... Tako je bilo i danas!

Serija A 21. kolo Atalanta Torino 3 3 Izvor: Tanjug/Fabio Ferrari/LaPresse via AP

Nepisano pravilo glasi – kad igraju Atalanta i Torino, očekujte spektakl!
Nije izostao ni danas, kad su dva rivala odmjerila snage u Bergamu, u današnjem meču 21. kola:

ATALANTA – TORINO 3:3 (3:2)
/Iličić 14, Gosens 19, Muriel 21 – Beloti 42, Bremer 45+1, Bonacoli 84/

Na posljednje tri međusobne utakmice, do ove današnje, postignuto je čak 18 golova – odnosno, šest u prosjeku. Prosjek je danas održan – i jedni i drugi poentirali su po tri puta!

Atalanta je od 14. do 21. minuta tri puta zatresla mrežu rivala i činilo se da Torinu prijeti debakl sličan onom sa torinskog Olimpijskog stadiona na početku prošle godine.

Bilo je tada 0:7 za Atalantu – ali je takav scenario danas izostao, zahvaljujući Torinezima, koji su u finišu prvog poluvremena postigli dva brza gola, a potom u finišu drugog dijela stigli do veoma važnog boda.

Prvo je kapiten Andrea Beloti, koji je danas pokazao svojevrsni fer-plej, "položio popravni" nakon promašenog penala.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela, poslije Belotijeve prečke, mrežu je zatresao Bremer, da bi šest minuta prije kraja Bomacoli dobro odreagovao na jedan centaršut Verdija i udarcem glavom odveo Torino do boda.

Moglo je, inače, da bude još pogodaka – ali su Torinov Singo i Atalantin Mirančuk pogađali okvir gola, prečku i stativu.

U isto vrijeme, sastali su se Sasuolo i Specija, a meč je završen trijumfom gostiju, iako je tim Filipa Đuričića prvi stigao do vođstva.

Srpski internacionalac je bio nesuđeni strijelac u prvom poluvremenu, obzirom da je gol za 2:1 poništen zbog ofsajda.