"Artemio Franki" više nije neosvojiva tvrđava za "nerazure": Inter nakon sedam godina slavio u Firenci

Nikolo Barela i Ivan Perišić odlučili meč.

Fiorentina - Inter 0:2 Serija A 21. kolo Izvor: Massimo Paolone/LaPresse

Predstojeći vikend fudbaleri Intera dočekaće kao lideri Serije A.

Punih sedam godina tim Antonija Kontea čekao je na prvenstveni trijumf u Firenci i konačno ga je dočekao večeras.

Nakon trijumfa 2:1 na "Artemio Frankiju" sredinom januara u Kupu Italije, istina nakon produžetaka, "nerazuri" su konačno prekinuli crnu seriju u Toskani i u Seriji A pobijedivši kao gosti Fiorentinu 2:0 (1:0) golovima Nikola Barele u 31. i Ivana Perišića u 52. minutu meča.

Domaći, za koje je Dušan Vlahović odigrao 73 minuta, samo su prijetili u finišu prvog poluvremena. Đakomo Bonaventura je šutirao, a Samir Handanović uz pomoć okvira gola odbranio, da i par trenutaka kasnije Slovenac odbranio i udarac Kristijana Biragija.

Ipak, gosti su imali više od igre, nekoliko veoma dobrih prilika i za ubjedljiviju pobjedu (Romelu Lukaku prije svih, kojem je poništen i gol zbog ofsajda), ali mogu da se zadovolje i sa dva pogotka u mreži rivala, koji su im, uz utakmicu više, ponovo donijeli lidersku poziciju.

Nju će u nedjelju imati priliku ponovo da preuzme Milan, koji ne bi trebalo da ima problema sa posljednjeplasiranim Krotoneom.

Aleksandar Kolarov, koji je na izlaznim vratima Intera, ni večeras nije ulazio u igru.