Makedonski veteran nemilosrdan prema bivšem klubu: Prva pobjeda Đenove nad Napolijem poslije devet godina!

Golovima Gorana Pandeva, Đenova srušila Napoli prvi put od januara 2012. godine – baš kad je Makedonac igrao za Napolitance!

Serija A 21. kolo Đenova Napoli 2 1 dva gola Goran Pandev Izvor: Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse via AP

Više od 120 utakmica odigrao je Goran Pandev za Napoli tokom karijere.

Sa Napolitancima je osvojio dva trofeja u Kupu Italije, ali je večeras, kao član Đenove, srušio svoj bivši klub i dodatno ga udaljio od cilja – novog plasmana u Ligu šampiona:

ĐENOVA – NAPOLI 2:1 (2:0)
/Pandev 11, 26 – Politano 79/

Prva je to pobjeda Đenovljana nad timom sa "Maradone" nakon 17 vezanih mečeva bez pobjede. Odnosno, poslije više od devet godina!

Krajem januara 2012. godine, bilo je 3:2 za Đenovu – a upravo tad je Pandev odrađivao prvi mandat u Napulju, kao pozajmljeni član Intera!

Mrežu bivšeg kluba veteran iz Sjeverne Makedonije "načeo" je u 11. minutu, a pogotku je prethodila greška srpskog defanzivca Nikole Maksimovića prilikom pasa.

Izvor: Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse via AP

Drugi put je Pandev večeras nemoćne Napolitance šokirao petnaest minuta kasnije, pa je Đenova, zahvaljujući njegovoj sjajnoj partiji, nastavila niz odličnih rezultata.

Klub koji je poslije 16 kola imao samo dvije pobjede (od ovog istog Napolija poražen 6:0) i praktično bio viđen kao novi član Serije B osvojio je čak 13 bodova na posljednjih pet mečeva, pa je sada u "zlatnoj sredini".

Na drugoj strani, Napoli je petoplasirani uz 37 bodova, uz famozni zaostali meč prvog dijela sa Juventusom.

Zanimljivo, upravo će im "bjankoneri" biti rivali u narednom kolu.