Papu je najbolje zimsko pojačanje: Tri crvena, dva poništena gola i jedna bomba Argentinca!

Maestralan pogodak igrača koji je stigao iz Atalante.

sevilja-hetafe-primera-papu-gomez Izvor: Profimedia/AFP/Cristina Quicler

Ovakav majstor retko se kupuje, a Papu Gomez je stigao za veoma malo novca. Jedno od najzanimljivijih pojačanja ove zime, doskorašnji igrač Atalante koji je tu ekipu napustio zbog sukoba sa trenerom, zablistao je u Primeri.

Ekipa Sevilje je savladala Hetafe (3:0) i nastavila svoj put ka vrhu tabele, a Argentinac je pokazao da će biti od izuzetnog značaja za tim.

Bio je ovo meč u kom su oba trenera zaradila isključenje i to u 57. minutu meča, samo tri minuta nakon što je u svlačionicu poslat Đene. On je grubo startovao na Lukasa Okamposa koji je iznijet sa terena nakon povrede levog skočnog zgloba.

Tek tada, sa igračem više, Sevilja je uspjela da postigne prvi gol na meču. Pogodio je Munir El Hadadi, a do kraja meča su mrežu tresli pomenuti Papu Gomez i Jusuf En-Nesiri, koji su potvrdili laku pobjedu za tim iz Sevilje.

Posebno lijep gol je bio taj koji je postigao Argentinac! Prava bomba u mreži Hetafea...

Inače, tokom ove utakmice je VAR dva puta poništavao golove Sevilji. Prvo Okamposu zbog igranja rukom, a zatim En-Nesiriju zbog ofsajda.

Ekipa Sevilje se novim bodovima popela do trećeg mjesta na tabeli, jedan bod iza drugoplasiranog Real Madrida. Šansu da ih pretekne imaće Barselona, ako u nedjelju savlada Betis.