Milan ne da Interu da odahne: Sjajan meč na "Olimpiku" i slavlje "rosonera"

Veoma sadržajan duel, tri gola, još tri poništena i mnoštvo prilika na obje strane.

Roma - Milan 1:2 Serija A 24. kolo Izvor: Tanjug/Gregorio Borgia/AP

Inter je ranije danas veoma lako došao do bodova protiv Đenove, ali mu gradski rival Milan nije dopustio da se "odlijepi", jer je večerašnjim trijumfom 2:1 na "Olimpiku" protiv Rome razlika između dvije vodeće ekipe Serije A ponovo četiri boda.

Sjajan duel viđen je u Rimu, tri gola, još tri poništena u prvom poluvremenu, te veliki broj prilika na obje strane, a nakon mnogo uzbuđenja slavili su "rosoneri".

ROMA - MILAN 1:2 (0:1)
/Veretu 50 - Kesi 43 pen, Rebić 58/

U prvih 45 minuta viđen je sjajan fudbal, mnoštvo šansi na obje strane, čak tri poništena gola, dva Milanu, a jedan Romi, a onda se u finišu poluvremena konačno se zatresla mreža.

Federiko Facio nespretno je reagovao, nagazio Davidea Kalabriju, a Frank Kesi nije propustio priliku da jedanaesterac pretvori u vođstvo. Bio je to čak 12. penal dosuđen za "rosonere" ove sezone u Seriji A po čemu su ubjedljivo na prvom mjestu (drugoplasirana po ovom parametru je Roma sa dvostruko manje najstrožih kazni).

Iako je početkom drugog poluvremena Milan prvi imao priliku preko Tea Ernandeza, Roma je stigla do gola.

Odlično je Žordan Veretu naciljao suprotni ugao gola Đanluiđija Donarume i postigao svoj 10. gol ove sezone.

Ipak, vrlo brzo "rosoneri" su vratili prednost na svoju stranu, iako su par trenutaka ranije ostali bez Zlatana Ibrahimovića, koji je zbog problema sa ložom morao na klupu. Pogriješio je tada golman Rome Pau Lopez, poklonio loptu rivali, a Ante Rebić lijepo je pogodio.

I Hrvat je zbog povrede nedugo nakon gola izašao iz igre, ali i u "okrnjenom" sastavu gosti su uspjeli sačuvati prednost.

Imala je Roma nekoliko prilika da izvuče remi, ali nije uspjela drugi put da poentira, pa je doživjela prvi ovosezonski poraz na svom stadionu.

STATISTIKA

Čak 37 šuteva imali su kombinovano fudbaleri Rome i Milana na ovom meču, od čega su 24 išla u okvir gola. Domaći su šutirali 17/10, a gosti 20/14.