Šampionska igra Intera: Lukaku "iz svlačionice" najavio goleadu protiv Đenove - Belgijancu dovoljne 32 sekunde

Da Matija Perin nije bio izuzetno raspoložen, Đenova bi na "Meaci" doživjela pravu rezultatsku katastrofu, a kako su gosti igrali najbolje govori podatak da im je čuvar mreže bio najbolji igrač, uprkos činjenici da je primio tri gola.

Inter - Đenova 3:0 Serija A 23. kolo Romelu Lukaku gol i asistencija Izvor: Tanjug/Luca Bruno/AP

"Nerazuri" su iskoristili sjajnu priliku i povećali prednost na čelu tabele, iako najbliži pratioci Milan i Juventus imaju po utakmicu manje.

Na krilima sjajnog Romelua Lukakua, koji je postigao gol u prvom, a asistirao u drugom poluvremenu, Inter je trijumfovao protiv Đenove 3:0 (1:0), te gradskom rivalu, koji večeras gostuje Romi, pobjegao sedam, a aktuelnom šampionu čak 10 bodova.

Lukaku je pogodio već nakon 32 sekunde, a da Matija Perin, koji je u prvom poluvremenu imao četiri sjajne odbrane, nije bio tako raspoložen, "nerazuri" su već do odmora mogli imati ubjedljivu prednost (Nikolo Barela uzdrmao i prečku).

Asistirao mu je Lautaro Martinez, koji je bio među najopasnijim po Perinovu mrežu, ali ipak nije uspio da se upiše u strijelce.

Izvor: Tanjug/Luca Bruno/AP

Ipak, i gol "viška" bio je dovoljan izabranicima Antonija Kontea da u nastavku igraju bez pritiska.

Nisu domaći željeli da srljaju, nekako su djelovali statično, ali su u 69. minutu stigli do drugog gola. Strijelac je bio Mateo Darmijan, i to na asistenciju Lukakua.

Raspoloženi Belgijanac bio je blizu svog drugog, a za Inter trećeg gola deset minuta kasnije, kada je Perin još jednom sjajno intervenisao, ali nije uspio da odbrani i šut Aleksisa Sančeza, koji je postavio konačnih 3:0.

Đenova je prekinula seriju od sedam prvenstvenih utakmica bez poraza, upisavši neuspjeh i na osmom gostovanju na "Meaci" u nizu, dok na posljednjih šest nije uspjela postići ni gol. Pritom je primila čak 16!

Lukaku je stigao do 18. ovosezonskog pogotka, te sada opet ima gol zaostatka za vodećim strijelcem lige Kristijanom Ronaldom.