Real Madrid ih nije uzdrmao: Atalanta igrala koliko joj je trebalo u Đenovi (VIDEO)

I bez suspendovanog trenera Đanpjera Gasperinija, ekipa iz Bergama osvojila bodove na "Luiđi Ferarisu".

Sampdorija - Atalanta, Serija A, 24. kolo Izvor: Tanjug, Tano Pecoraro/LaPresse via AP

Važna pobjeda ekipe iz Bergama u trci za plasman u Ligu šampiona!

Na "Luiđi Ferarisu" u matine nedjeljnom terminu, izabranici Đanpjera Gasperinija, koji zbog suspenzije nije vodio ekipu u Đenovi već njegov pomoćnik Tulio Griti, nisu briljirali, čak je Sampdorija u u prvom poluvremenu i početkom drugog bila bolja, ali su ipak uspjeli da osvoje tri važna boda.

SAMPDORIJA - ATALANTA 0:2 (0:1)

Poraz od Real Madrida (0:1) u osmini finala Lige šampiona, nije previše uzdrmao ekipu iz Bergama, koja je danas odigrala tačno onoliko koliko joj je trebalo da stigne do trećeg uzastopnog, a ukupno 13. trijumfa u Seriji A.

U finišu prilično tvrdog prvog poluvremena, u kojem je Sampa propustila nekoliko odličnih prilika, goste je do prednosti dovela "raketa" ukrajinskog fudbalera Ruslana Malinovskog.

Lusi Murijel je sjajno uposlio Ukrajinca, koji je u punom trku žestoko opalio iskosa i pogodio ispod mjesta gdje se spajaju prečka i stativa - 0:1.

I u nastavku su Đenovljani atakovali prema golmanu Marku Sportijelu, a gosti iz brzog kontranapada u 50. minutu pogodili mrežu. Međutim, gol Joakima Melea je poslije intervencije iz VAR sobe poništen zbog ranijeg ofsajda.

Uprkos poništenom golu, Atalanta je nastavila s napadima s namjerom da što prije riješi utakmicu, Robin Gosens se našao u šansi, ali je dobro intervenisao golman đenovskog tima Emil Audero. Potom je Josip Iličić isprobao udarac iz izgledne situacije, međutim, nije ni Slovenac rođen u Prijedoru bio precizan, baš kao ni ponovo Gosens nakon centaršuta iz kornera.

Veoma blizu đenovskoj mreži Atalanta je bila u 68. minutu kada je šut Joakima Mejle skrenuo Japanac Maja Jošida i umalo prevario svog golmana, da bi ipak dileme oko pobjednika bile razriješene samo dva minuta kasnije kada je Gosens pogodio mrežu Đenovljana - 0:2.

Tim Klaudija Ranijerija u drugom poluvremenu nije ni približno bio opasan kao u prvom, pa je zabilježio 12. poraz u sezoni.