"Milioneri" ulaze pobjednički u Der Klasiker: Tim iz Dortmunda preko "imenjaka" do polufinala Kupa!

Vidjeli smo tri gola - samo jedan je bio "legitiman"

Kup Njemačke Borusija Menhengladbah Borusija Dortmund 0 1 Izvor: Tanjug/Federico Gambarini/Pool photo via AP

U derbiju dvije Borusije, u okviru četvrtfinala Kupa, trijumfovala je – ona iz Dortmunda, a trenutak odluke desio se u 66. minutu!

BORUSIJA M. – BORUSIJA D. 0:1 (0:0)
/Sančo 66/

Junak pobjede "milionera" je Džejdon Sančo, koji je postigao četvrti gol ove sezone u Kupu Njemačke!

Bili su domaći u napadu, ali su izgubili loptu kod šesnaesterca rivala. Uslijedio je munjevit kontranapad gostiju koji je pogotkom krunisao Amerikanac, svojim 12. u sezoni, a četvrtim na posljednje četiri utakmice u svim takmičenjima.

Prije jedinog "legitimnog" gola na Borusija Parku, vidjeli smo i dva poništena.

U januarskom bundesligaškom odmjeravanju snaga, završenom pobjedom "koltova" rezultatom 4:2, gol za ovjeru trijumfa postigao je Francuz Markus Tiram, dok je dvostruki strijelac za "milionere" bio norveški golgeter Erling Braut Holand.

Kapiten "milionera" Marko Rojs odigrao je večeras 300. meč za svoj klub, dok je sadašnji trener domaćina Marko Roze imao priliku da se još jednom uvjeri u sposobnosti igrača iz Dortmunda koje će voditi naredne sezone.

Večeras pomenuti dvojac nije imao tu sreću da se nađe na listi strijelaca.

U nadoknadi prvog poluvremena, sin legendarnog defanzivca "trikolora" primio je loptu, pogodio, međutim u trenutku prijema nalazio se u ofsajdu, pa "zeleni" nisu na pauzu otišli uz gol prednosti.

Norvežaninu je, sa druge strane, pogodak (a bio bi mu to peti ove sezone protiv večerašnjeg rivala!) poništen zbog prekršaja koji je napravio nad Bensebainijem.

Našao se Alžirac na travi nakon duela sa Holandom koji je poslije centaršuta kapitena Marka Rojsa zatresao mrežu, ali je pregledanjem snimka utvrđeno da je norveški reprezentativac napravio prekršaj u želji da se izbori za poziciju.

Izvor: Tanjug/Federico Gambarini/Pool photo via AP

Od tog trenutka, trebalo je da prođe 13 minuta pa da vidimo pobjedonosni gol na Borusija Parku...

Večerašnji gosti plasmanom u polufinale Kupa, prvom od sezone 2016-17 kad su na kraju i podigli trofej, na najbolji način su najavili Klasiker, zakazan za subotu u Dortmundu.

"Koltovima", sa druge strane, ostaju glavobolje jer već šest mečeva u svim takmičenjima ne znaju za trijumf. Ispali su iz trke za pehar u Kupu, a "visi" i novi plasman u Ligu šampiona...

U posljednja četiri puta kad je stizala do polufinala, Borusija Dortmund je bila učesnik i borbe za trofej.

Sutra će biti odigrana još dva meča četvrtfinala.

Sastaće se četvrtoligaš Rot-Vajs Esen i drugoligaš Holštajn Kil, koji je u ranijoj fazi bio koban za moćni Bajern, te bundesligaši RB Lajpcig i Volfsburg.

Meč Jan Regensburg – Verder, kojim je trebalo da počne ova faza takmičenja, odgođen je zbog pojave korona virusa u taboru domaćih.

Žrijeb polufinala obaviće se sedmog marta, a mečevi ove faze igraju se prvog i drugog maja.

Finalni meč igraće se 13. maja na Olimpijskom stadionu u Berlinu.