Nikada do sada banjalučki "crveno-plavi" kao gosti nisu osjetili slast pobjede protiv Veleža, a tako će ostati i nakon večerašnjeg duela 21. kola m:tel Premijer lige BiH.

FK Velež Mostar - FK Borac Banjaluka UŽIVO m:tel Premijer liga BiH 21. kolo 5. mart 2021. mondo.ba Izvor: Promo/FK Velež Mostar

Izuzetno loš meč odigrali su fudbaleri Borca na gostovanju Veležu, gdje ni 12. put nisu uspjeli da slave. Naprotiv, Mostarci su u potpunosti nadigrali Banjalučane, slavili 2:0 (1:0), a koliko su domaći bili dominantni najbolji govori pogled na statistiku.

VELEŽ - BORAC 2:0 (1:0)

Izvor: MONDO/TV Arena Sport/Screenshot

Izabranici Feđe Dudića uputili su čak 20 udaraca ga golu rivala, od čega je 11 išlo u okvir, a da na golu "crveno-plavih" nije stajao raspoloženi Bojan Pavlović, pobjeda Mostaraca mogla je biti i ubjedljivija.

S druge strane, Banjalučani su imali tek jedan pokušaj, koji nije išao ka golu rivala.

Od samog starta meča Velež je imao inicijativu, iako u prvom poluvremenu nije napravio veliki broj prilika pred golom Pavlovića. Ipak, posjed lopta i njihovi pokušaji došli su na naplatu pred sami odlazak na odmor, kada je mrežu Banjalučana pogodio Nemanja Anđušić. Dogodilo se to u nadoknadi vremena prvog poluvremena.

Trener Borca Marko Maksimović nije uspio da trgne svoje igrače iz letargije, koji su na početku drugog dijela igre primili i drugi gol.

Obren Cvijanović precizno je naciljao, te postigao svoj 10. gol ove sezone, čine se na čelu liste strijelaca izjednačio sa Nemanjom Bilbijom i Benjaminom Tatarom.

Ostatak meča nije donio bogzna kako zanimljiv fudbal. Igrači Veleža pokušali su da postignu i treći gol, bili blizu toga, ali se u nekoliko navrata istakao Pavlović.

Maksimović je, kada je vidio da je minus od dva gola nedostižan, iz igre je povukao nosioce igre, kako bi ih sačuvao za srijedu i meč četvrtfinala Kupa BiH protiv Širokog Brijega, ali i za naredni prvenstveni duel, kada u Banjaluku stiže Radnik.

N A J A V A:

Velež i Borac do sada su se u Mostaru sastali 11 puta, osam puta su slavili "rođeni", dok je u tri navrata meč okončan bez pobjednika, od kojih posljednji prije čak pet i po godina.

Pred put u Hercegovinu, trener Banjalučana Marko Maksimović istakao je da je svjestan uloga koji nosi utakmica protiv Veleža, koji je u Mostaru izuzetno nezgodan rival Borcu, dok je strateg Veleža Feđa Dudić poprilično oprezno najavio večerašnji susret.

Iako oslabljeni, i jedni i drugi nadaju se pozitivnom rezultatu, a ko će se na kraju radovati, saznaćete ukoliko ostanete uz naš portal i od 18 časova UŽIVO sa stadiona "Rođeni" ispratite premijerni duel 21. kola m:tel Premijer lige BiH.

Detalje utakmice pronađite u sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA.

Anketa

Ko će se radovati u duelu Veleža i Borca?

19:53

90+4' - KRAJ

Sigurna pobjeda Mostaraca: Velež - Borac 2:0.

Izvor: Promo/FK Velež Mostar

19:47

88' - Posljednje izmjene na utakmici

Hajdarević i Alagić (Velež) zamijenili su Vehabovića i Češmedžijeva.

19:43

83' - Konačno prilika

Nakon 20-ak minuta mirnije igre, Vehabović je zaprijetio, a Pavlović ponovo izbacio loptu u korner. 11:1 u udarcima iz ugla za domaće.

19:42

82' - Behram u igri

Nova izmjena u domaćem sastavu. Strijelca drugog gola za Velež Cvijanovića mijenja Behram.

19:39

80' - Ulazimo u finiš utakmice

Čini se da je u Mostaru sve riješeno. Još 10 minuta je do kraja meča, Mostarci zadovoljni sigurnom prednošću ne žele previše da rizikuju, dok od fudbalera Borca praktično da ništa nismo vidjeli.

19:32

72' - Promjena i u Borcu

Georgiev u igri umjesto Ziljkića.

19:31

71' - Dvostruka izmjena i u Veležu

Mijenja i Feđa Dudić. Brandao i Zubanović su na terenu umjesto Anđušića i Georgijevića.

19:23

63' - Ponovo Anđušić prijeti

Velež je sve bliži trećem golu, sada je još jednom pokušao Anđušić, ali ostaje 2:0.

19:23

62' - Dvostruka izmjena u Borcu

Još dvije izmjene u taboru gostiju, Vranješa i Zakarića zamijenili su Čavić i Šikanjić.

19:20

60 - Poražavajuća statistika za Banjalučane

Veoma loših 60 minuta Banjalučana - Velež - Borac 2:0, udarci 11:0, korneri 8:0.

19:17

57' - Borovčanin umjesto Melega

Još jedna izmjena u timu Borca, Melega je zamijenio Borovčanin.

19:16

56' - Još jednom Pavlović brani

Nova šansa za domaće, Radović je bio usamljen pred golom Pavlovića, ali sjajno ponovo brani golman Borca.

19:15

56' - Prijeti i Cvijanović

Još jedna šansa za najboljeg strijelca Veleža, ali šutirao je pravo u Pavlovića.

19:15

55' - Zamalo 3:0

Još jedna odlična prilika za Anđušića, gađao je bliži ugao, ali lopta odlazi pored gola.

19:11

50' - GOOOL!!!

Još jedna lopta u mreži Pavlovića!

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Obren Cvijanović je odlično naciljao i donio Mostarcima dva gola prednosti!

Bio je to njegov 10. gol u sezoni, čime je postao najbolji strijelac svog tima, dok se na listi strijelaca m:tel Premijer lige BiH na vrhu izjednačio sa Nemanjom Bilbijom i Benjaminom Tatarom.

19:05

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

19:05

Ulazi Mehanović

Mora trener Borca da reaguje odmah na početku drugog poluvremena. Umjesto Bosančića u igru je ušao Elvis Mehanović. Banjalučani nisu uputili niti jedan šut ka golu rivala, tako da je Maksimović iz igre izveo "kartoniranog" Bosančića, a na teren poslao korpulentnog napadača.

18:48

45+1' - GOOOLLL!!!

Velež vodi!

Odličan šut Nemanje Anđušića, golman Borca Pavlović bio je pokriven, nije uspio na vrijeme da reaguje i lopta je završila iza njegovih leđa. Dakle, u posljednjim trenucima prvog dijela igre, pred istek prvog i jedinog minuta nadoknade, Mostarci su stigli do prednosti. Asistent je bio Radovac.

18:45

43' - Ćosić neprecizan

Dobra pozicija za Ćosića nakon brze akcije domaćih, ali fudbaler Veleža loše je šutirao sa nekih 18 metara.

18:42

40' - Bez šuta u gol

Četrdeset minuta igre, i dalje nema udaraca u okvir gola.

18:39

37' - Nova opomena

Napadač Veleža Obren Cvijanović prvi je zapisani igrač u domaćem sastavu, a žuti karton dobio je zbog prigovora.

18:35

33' - Još jedan žuti karton za fudbalere Borca

Drugi žuti karton za igrače Borca, Peljto je sada opomenuo i Bosančića. Slobodan udarac za Velež na samom rubu kaznenog prostora.  Ožtar centaršut, ali nema opasnosti po gol Pavlovića.

18:32

Petev na tribinama

Novi selektor reprezentacije BiH Ivajlo Petev uživo posmatra duel u Vrapčićima. Vidjećemo da li će se neko od fudbalera Veleža ili Borca naći na spisku reprezentativaca za prijateljski meč sa Kostarikom 27. marta.

18:30

26' - Pavlović siguran

Radovac je sada pokušao iz slobodnog udarca, ali Pavlović vrhovima prstiju šalje loptu u novi korner.

18:28

25' - Žuti karton za Uzelca

Borčev defanzivac Dejan Uzelac prvi je igrač večeras sa javnom opomenom. Napravio je prekršaj u zoni šuta, dobio žuti karton, zbog kojeg neće biti u sastavu za naredni meč Borca, koji će Banjalučani igrati na svom terenu narednog vikenda protiv Radnika.

18:26

23' - Pokušaj Ziljkića

Iako to nije bio najbolji šut Ziljkića, vrijedi zabilježiti prvi pokušaj fudbalera Borca, koji su prepustili posjed rivalu.

18:19

17' - Novi korner

Fudbaleri Veleža nastoje da naprave pritisak, imaju loptu u svom posjedu, ali još nema prijetnji po gol Pavlovića. Zvonić je sada šutirao sa nekih 15 metara nakon još jednog ubacivanja sa strane, ali lopta odlazi pored desne stative gostujućeg gola.

18:17

15' - Bez prilika

Petnaest minuta igre je iza nas, za sada nema prilika.

18:09

7' - Prvo uzbuđenje

Prijete domaći, bila je to dobra akcija fudbalera Veleža, ali je Vojnović uspio da izbaci loptu u korner. Nakon udarca iz ugla dosuđen je još jedan korner, ali je odbrana Banjalučana uspjela da otkloni opasnost.

18:07

5' - Ispitivanje snaga

Uvodni minuti protiču u ispitivanju snaga, igra se odvija između dva šesnaesterca i za sada nema konkretnijih prilika ni na jednoj strani.

18:00

1' - Počela je utakmica

17:22

Službena lica:

Susret u Mostaru sudiće sarajevski arbitar Irfan Peljto, a pomagaće mu Damir Lazić iz Brčkog i Goran Dujak iz Odžaka. Četvrti sudija je Adis Mulahasanović iz Sarajeva, delegat Mirko Milošević iz Zvornika, dok je za posmatrača suđenja određen Trebinjac Radoslav Vukasović.

17:20

SASTAVI:

Poznati su sastavi za večerašnji duel:

VELEŽ: Kjosevski, Radović, Zvonić, Ćosić, Cvijanović, Ovčina, Georgijević, Anđušić, Vehabović, Češmedžijev, Radovac. Trener: Feđa Dudić.

BORAC: Pavlović, Uzelac, Ziljkić, Ćosić, Mols, Vojnović, Subić, Bosančić, Vranješ, Meleg, Zakarić. Trener: Marko Maksimović.

16:26

DOBRO DOŠLI U MONDO LIVE

Od 18 časova UŽIVO sa stadiona "Rođeni" u Mostaru pratimo dešavanja sa uvodne utakmice 21. kola m:tel Premijer lige BiH između Veleža i Borca.

UKRATKO

• VELEŽ: Kjosevski, Radović, Zvonić, Ćosić, Cvijanović (82. Behram), Ovčina, Georgijević (71. Zubanović), Anđušić (71. Brandao), Vehabović (82. Hajdarević), Češmedžijev (88. Alagić), Radovac. Trener: Feđa Dudić.
  • BORAC: Pavlović, Uzelac, Ziljkić (72. Georgiev), Ćosić, Mols, Vojnović, Subić, Bosančić (46. Mehanović), Vranješ (62. Čavić), Meleg (57. Borovčanin), Zakarić (62. Šikanjić). Trener: Marko Maksimović.