Gotovo - ispao i Mesi nakon Ronalda: Ova Barselona ne zna za čuda!

Ispao je Kristijano Ronaldo, a ispao je i Leo Mesi! Ipak, Salah i Liverpul nisu.

psz-barselona-liga-sampiona-liverpul-lajpcig Izvor: Tanjug/AP/Christophe Ena

U utorak je ispao Kristijano Ronaldo nakon što se sakrio od lopte u živom zidu, a u srijedu je ispao i Lionel Mesi!

Barselona je otišla u Pariz da napravi senzaciju poslije poraza 1:4 u prvom meču i očekivano nije uspjela. Mesi je dao golčinu na "Parku prinčeva", donio vođstvo gostima, ali je potom promašio penal. Katalonci nisu bili ni blizu iznenađenja...

Pari Sen Žermen – Barselona 1:1 (1:1) *prvi meč 4:1
/Embale 31' – Mesi 37'/

Istovremeho, i dalje aktuelni šampion Premijer lige uspio je da "ovjeri" plasman na Puškaš areni u Budimpešti i da se sačuva u borbi za veliki pehar, kada već gubi titulu u Engleskoj

Liverpul – Lajpcig 2:0 (0:0) *prvi meč 2:0
/Salah 71', Mane 74'/

PSŽ je poveo u 31. minutu golom Kilijana Mbapea iz penala. Klemen Lengle je neoprezno startovao na Maura Ikardija i sudija Entoni Tejlor je pokazao na bijelu tačku.

Barselona je izjednačila u 37. minutu preko Lionela Mesija koji je odlično reagovao na odbijenu loptu i poslao je u gornji lijevi ugao gola Pari Sen Žermena.

Španski klub je moglo da stigne do potpunog preokreta u trećem minutu nadoknade poluvremena, ali je Kejlor Navas odabranio penal koji je izveo Mesi.

Kada je u pitanju Liverpulov plasman, na samom kraju prvog poluvremena igrač "Redsa" Diogo Žota propustio je odličnu šansu, pogodivši samo spoljni dio mreže, a Lajpcig je u 65. minutu preko Aleksandera Serlota imao najbolju priliku, ali je Norvežanin glavom pogodio prečku.

Liverpul je do pobjede došao u intervalu od 71. do 74. minuta, kada su golove postigli Mohamed Salah i Sadio Mane.

Žrijeb za sledeću rundu Lige šampiona je 19. marta, u Nionu.