Atletiko ide sigurno ka tituli, Čolo je najbolji u istoriji! Kakvo veče Madriđana, "overili" pobedu za rekord trenera!

Trijumf posle preokreta, povratak na pobedničke staze

Atletiko Madrid je pobijedio Atletik Bilbao 2:1 poslije preokreta Primera 18. kolo zaostala utakmica Izvor: Tanjug/AP Photo/Bernat Armangue

Atletiko Madrid je pobedio Atletik Bilbao 2:1 posle preokreta u zaostalom meču 18. kola Primere i sada ima dva razloga za slavlje.

Prvi je što je derbija u "Madrilenju" slavio i ponovo ima šest bodova više od prvog pratioca Barselone i osam od Reala, a drugi je što je trener Atletika Dijego Simeone ušao u istoriju kluba i oborio rekord!

Simeone je preuzeo Atletiko decembra 2011. posle slabih rezultata i postao najuspešniji trener kluba u 21. veku, a onda i u istoriji. Sa "jorgandžijama" je osvojio titulu, dva puta i Ligu Evrope i evropski superkup, kao i nacionalni kup i superkup.

A sada je postao i trener sa najviše pobeda u istoriji kluba! Večeras je ostvario 309. pobedu na klupi Atletika i pretekao legendarnog Luisa Aragonesa, koji je imao 308. Osim toga, njegov tim sigurno korača ka prvoj tituli posle 2014. godine i to u svom prepoznatljivom stilu.

Što se tiče utakmice, Bilbao je poveo u 22. minutu, kada je Inaki Vilijams "na tacni" poslužio Ikera Munijaina, koji je samo prosledio loptu iza leđa Jana Oblaka.

Atletiko je izjednačio u nadoknadi prvog poluvremena, kada je Markos Ljorente glavom iskoristio sjajan centaršut, da bi već u 52. minutu posle penala došlo do preokreta. Siguran izvođač bio je Luis Suarez, kome je ovo 18. gol u sezoni i sada je na drugom mestu liste strelaca, sa pogotkom manje od Lionela Mesija.