Prijedorčani na "plus tri" pred derbi polusezone: "Rudari" osvojili Foču, Zvijezdi 09 samo bod protiv Dobojlija!

Tim iz grada na Sani ponovo je odmakao prvom rivalu u borbi za titulu u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske. "Petarda" Željezničara u meču sa Slobodom iz Novog Grada.

m:tel Prva liga RS 17. kolo Sutjeska Rudar Prijedor 1 3 Izvor: Promo/FK Rudar Prijedor

Rudar Prijedor nakon drugog proljećnog kola ima tri boda prednosti u odnosu na Zvijezdu 09, prvog konkurenta za osvajanje titule i povratak u m:tel Premijer ligu BiH.

Prijedorčani su danas, na Gradskom stadionu u Foči, savladali Sutjesku sa ubjedljivih 1:3, dok je u isto vrijeme tim iz etno-sela Stanišići poklekao u Ugljeviku u duelu sa dobojskom Slogom (1:2), pa će "rudari" uz odstojanje od tri koraka dočekati naredni vikend i međusobni duel sa Zvijezdom 09:

SUTJESKA – RUDAR PRIJEDOR 1:3 (1:2)
/Mirković 29 penal - Kulenović 4, Stjepanović 44, Jakupović 58/

U ranoj fazi meča, Luka Kulenović je doveo Rudar Prijedor u vođstvo, Igor Mirković je vratio Fočake u igru golom iz jedanaesterca, ali za sigurnu pobjedu gostiju pobrinuli su se Slaven Stjepanović i Demir Jakupović.

Da ovo popodne neće biti uspješno za Zvijezdu 09, nagovijestio je Obrad Starčević pogotkom za 0:1 u trećem minutu.

Uzvratio je domaćin 15-ak minuta prije odlaska na odmor sa "kreča" preko Ognjena Stjepanovića, ali je novu prednost gostima, koju su očuvali do kraja, donio Saša Perić u 53. minutu.

Od ostalih rezultata 17. runde, svakako treba izdvojiti "petardu" banjalučkog Željezničara u duelu sa novogradskom Slobodom (5:1), ekipim koja je ovo kolo dočekala na trećem mjestu.

Dvostruki strijelac za tim sa "Predgrađa" bio je napadač Bojan Marković, koji se u Željezničaru nalazi na pozajmici iz banjalučkog Borca.