Krupa "klizi" ka ispadanju iz Premijer lige: Mladost uspješnija od direktnog rivala za opstanak i drugi put u sezoni!

Ekipa Mladosti je, kao i u oktobru, trijumfovala rezultatom 1:0 i "pogurala" rivala ka Prvoj ligi RS

m:tel Premijer liga BiH 22. kolo Mladost DK Krupa Izvor: Promo/FK Krupa

Posljednje kolo prije starta odlučujućeg, trećeg kruga m:tel Premijer lige BiH otvorili su Mladost i Krupa, na stadionu u Doboju kod Kaknja, a meč je završenom minimalnom pobjedom Kakanjaca, baš kao i meču u Krupi na Vrbasu, igranom u oktobru:

MLADOST – KRUPA 1:0

Kakanjci su bili agilniji rival od starta meča, a inicijativu su krunisali u 24. minutu.

Sa ivice šesnaesterca šutirao je Amer Hiroš, a lopta se odbila od Igora Makitana, prevarila Vasilija Kolaka i završila u mreži.

Do tog momenta, pred golom tima iz kanjon Vrbasa "najviše se pitao" Nedim Hadžić, koji je u tri navrata bio opasan po gol Krupe, ali to nije uspio da materijalizuje.

Problem za Krupu bila je i prinudna izmjena koju je trener Ilić morao da izvrši – zbog povrede je igru u 33. minutu napustio Nemanja Vukmanović, a umjesto njega priliku je dobio Ajdin Redžić.

Gosti su zaprijetili domaćinu poslije osam minuta nastavka, kada je Toni Jović ubacio loptu u peterac, ali dva igrača Krupe nisu uspjela da je sprovedu u mrežu.

Bila je to, do kraja susreta, i najbolja šansa za Krupu, dok je Mladost kreirala još par opasnih situacija pred Kolakovim golom.

U jednoj od njih, ponovo je akter bio Hadžić, kojem je Dedić poslao loptu kroz odbranu Krupe, ali se istakao Kolak, da bi potom Begić šutirao, lopta po mišljenju domaćih pogodila Palića u ruku, ali arbitar Mulahasanović iz Sarajeva nije dosudio jedanaesterac.

Na kraju, devet minuta prije isteka posljednjeg, ponovo su šansu kreirali Dedić i Hadžić, ali je golman Krupe u dva navrata spasio svoj tim.

Krupa će tako i definitivno pred posljednjih 11 kola biti na posljednjem mjestu, a u prvom kolu trećeg kruga gostovaće aktuelnom šampionu BiH, ekipi Sarajeva.

MLADOST: Velić, Alić, Šabanović, Sadiku, Hadžić, Hiroš, Dedić, Dejanović, Mahmić, Jusić, Begić. Trener: Nemanja Miljanović.

KRUPA: Kolak, Karišik, Makitan, Rakić, Jović, Palić, Muminović, Galić, Ćivić, Vukmanović, Mandić. Trener: Vladimir Ilić.