Odličan derbi na stadionu "Dr Milan Jelić": Kozara odnijela bodove iz Modriče (VIDEO)

Tri gola, tri pogođena okvira gola i još mnoštvo prilika na obje strane.

Alfa Modriča - Kozara 1:2 m:tel Prva liga RS 17. kolo Izvor: Promo/FK Kozara Gradiška

Odlično otvaranje 17. kola m:tel Prve lige Republike Srpske.

Derbi susret nekadašnjih premijerligaša na stadionu "Dr Milan Jelić" u Modriči donio je mnoštvo dobrih poteza, veliki broj prilika, tri gola, dva pogođena okvira gola i trijumf gostiju iz Gradiške.

ALFA MODRIČA - KOZARA 1:2 (0:2)
/Koprivica 67 - Malbašić 8, Lolić 40/

Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu, iskoristili sve greške domaćih, postigli dva gola i uspjeli da sačuvaju prednost do kraja, iako su domaći odigrali odlično drugo poluvrijeme. Ipak, postigli su samo jedan, utješni gol, te nisu mogli da izbjednu drugi proljećni neuspjeh (prošlog vikenda poražena od "fenjeraša" Podrinja u Janji 0:1).

Sve je naopako za domaće počelo u 8. minutu. Aleksandar Malbašić odlično je izveo prekid, čuvar mreže domaćih Andrej Pejić loše je procijenio let lopte i ona je završila iza njegovih leđa.

Pokušavali su Modričani da se vrate, Aleksandar Demonjić pogodio je prečku, ali su i gosti tresli okvir gola (Malbašić pogodio stativu), a onda u 40. minutu povisili vođstvo. Ilija Janković skrivio je jedanaestarac, a precizan sa 11 metara bio je Draško Lolić.

Furiozno je domaćin ušao u nastavak, konstantno vršio pritisak na gol raspoloženog Srđana Modića, te u 67. minutu uspio da prepolovi zaostatak. Nakon prekida, odlično je glavom pogodio Vlado Koprivica, povratnik u redove Alfa Modriče.

Alfa Modriča - Kozara 1:2
Izvor: YouTube/Modriča TV

Ipak, bilo je to sve od domaćih, koji su imali još nekoliko dobrih prilika za izjednačenje, ali Modić je sačuvao svoju mrežu, kasnije je i defanzivac Kozare Bojan Batar uzdrmao okvir gola, pa je završeno 1:2.

ALFA MODRIČA: Pejić, Pljevaljčić, Radić, Koprivica, Vuković, Demonjić (78. Božić), Ninković (73. Vujić), Prljeta, Janković, Kojić (50. Kostadinović), Kesić. Trener: Dario Purić.

KOZARA: Modić, Petrović, Raspudić, Hamzić, Lolić (88. Beuk), Petković (75. Pepić), Malbašić, Popović, Eskić (56. Kisin), Batar, Runić. Trener: Nedžad Žerić.