Hrvati okončali agoniju - "mršava" pobjeda: Turci razvalili Norvešku, igraju fenomenalno!

Oporavili se poslije šoka...

hrvatska-kipar-1-0-kvalifikacije-svjetsko-prvenstvo Izvor: Profimedia

Hrvatska je pobjedom nad Kiprom okončala najcrnji niz u istoriji, ali ponovo nije briljirao tim Zlatka Dalića i moraće da se zadovolji sa "mršava" tri boda.

"Vaternima" je minimalni trijumf nad ostrvskom zemljom, u meču koji će pamtiti Luka Modrić, donio Mario Pašalić u 40. minutu, ali to je bio tek jedan od tri pokušaja domaćina koji je išao u okvir gola Demetrisa, odnosno Mikaila koji ga je zamijenio i već u prvih nekoliko sekundi bio savladan.

"Trgnuli" su se tako Hrvati poslije šokantnog poraza od Slovenije, a najveće iznenađenje dosadašnjih kvalifikacija je Turska koja je ostvarila još jednu pobjedu.

Prvo su "pregazili" Holandiju kod kuće (4:2), da bi ove subote bili briljantni na neutralnom terenu pošto se susret igrao u Malagi. Polufinalista baraža za odlazak na EURO se nije snašao i poražen je "glatko" u meču u kom je bio blagi favorit (3:0).

Tufan je donio vođstvo u 4. minutu, Sojundžu povećao u 28, da bi zadnji vezni Tufan ponovo pogodio za konačnih 3:0 u 59. minutu.