Roma se "odrekla" Serije A: Torino preokretom naciljao opstanak

Za razliku od Lige Evrope, Rimljani u domaćem prvenstvu igraju izuzetno loše.

torino pobijedio romu i krenuo ka opstanku serija a 31. kolo rezultati Izvor: Tanjug/Maro Alpozzi/LaPresse

Prije tri dana Roma je remijem sa Ajaksom (1:1) osigurala plasman u polufinale Lige Evrope, gdje će igrati sa Mančester junajtedom, ali za razlike od odličnih nastupa na međunarodnoj sceni, Rimljani nastavljaju da "štucaju" u domaćem prvenstvu.

Iako su u Torinu vodili nakon prvih 45 minuta, dopustili su rivalu da preokrene za 15 minuta, te dođe do izuzetno bitnih bodova u borbi za opstanak.

TORINO - ROMA 2:1 (0:1)

Već u trećem minutu gosti su stigli do prednosti. Golman Torina Vanja Milinković-Savić praktično se nije ni zagrijao, a već je morao da vadi loptu iz svoje mreže.

Borha Majoral primio je odlično loptu, precizno šutirao i pogodio za 0:1.

Roma se opredijelila na kontranapade, a jedan takav izveli su gosti u finišu prvog dijela. Ipak, Milinković-Savić ovaj put odlično je intervenisao i odbranio šut Pedra.

Imao je Saša Lukić dvije dobre prilike do pauze da vrati svoj tim u igru, ali su gosti s prednošću otišli na odmor.

U samo 15 minuta, Rimljani su prosuli sve što su imali iz prvog dijela. Prvo je Antonio Sanabrija u 57. minutu pogodio za izjednačenje, da bi do tog trenutka "nevidljivi" Simone Zaza pokupio jedan "otpadak" i donio "bikovima" potpuni preokret.

Izvor: Tanjug/Maro Alpozzi/LaPresse

Roma je susret završila sa igračem manje, jer je Amadu Dijavara za samo 10 minuta sakupio dva žuta kartona, te poslije 20 minuta provedenih na terenu (u 65. minutu zamijenio Žordana Veretua), morao pod tuš.

Prednost igrača više Torino je iskoristio da "dotuče" rivala. U 92. minutu Tomas Rinkon postavio je konačnih 3:1.

Sa ova tri boda "bikovi" su se vinuli do 15. pozicije, poprilično daleko od zone ispadanja, dok je istovremeno Roma sve dalje od željene pozicije koja vodi u Ligu šampiona. I ne samo to, nego je sada upitan plasman u Ligu Evrope.

Ekipi Paula Fonseke, koji je danas izveo "prošaran" sastav, ostaje jedino nada da može osvojiti trofej u Ligi Evrope, čime bi izborila plasman u najjače evropsko takmičenje. Ali, sve to je na dugom štapu...