Napoli odolio - kraj Interove fenomenalne serije pobjeda, ali ne i nepobjedivosti

Bez pobjednika u posljednjem meču 31. kola Serije A.

napoli inter 1:1 remi 31. kolo serija a rezultati i tabela Izvor: Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse

Inter je preživio jedno od najtežih gostovanja ove sezone i nezadrživo gazi ka "skudetu", prvom još od 2010. godine.

Iako je tim Antonija Kontea prekinuo strašnu seriju od 11 uzastopnih pobjeda, uspio je ostati neporažen na stadionu "Dijego Maradona" - Napoli i Inter remizirali su 1:1 (1:0) u posljednjem meču 31. kola Serije A.

Imali su Napolitanci i dosta sreće. Poveli su u 36. minutu kada je Lorenco Insinje uputio udarac, Samir Handanović uspio je da odbrani, ali je u padu loptom pogodio u nogu Stefana De Fraja i ona se odbila u gol gostiju.

Iako se činilo da je to autogol defanzivca Intera, isti je na kraju pripisan golmanu "nerazura".

Otkako je stigao u Inter 2012. godine, Samir Handanović postigao je čak četiri autogola, što je uz Antonija Lopeza (Lion) najviše među golmanima u tzv. ligama petice.

Nekoliko minuta prije vođstva domaćih Romelu Lukaku je podmetnuo loptu nakon udarca Marcela Brozovića, ali nije imao sreće - pogodio je stativu.

Ipak, izjednačenje je stiglo u 55. minutu. Kristijan Eriksen pokupio je jedan "odbitak" na rubu šesnaesterca, te precizno i neodbranjivo pogodio za 1:1.

Nije lopta večeras htjela Lukakua, koji je nakon prečke u prvom, u drugom poluvremenu pogodio stativu.

Izvor: Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse

U 80. minutu ponovo se zatresao okvir gola, ovaj put Interovog. Prečku je pogodio Mateo Politano.

Do kraja kao da su se i jedni i drugi zadovoljili podjelom plijena. Inter je sačuvao veliku bodovnu prednost na čelu tabele, dok je Napoli sve bliže željenoj poziciji. Juventus i četvrto mjesto, posljednje koje vodi u Ligu šampiona, udaljeni su samo dva boda.