"Skudeto" na vidiku: Inter teškom mukom slomio otpor Verone

Muče se "nerazuri", ali pobjeđuju i sve su bliže osvajanju titule.

inter pobijedio veronu 1:0 i stigao nadomak titule Izvor: Tanjug/Antonio Calanni/AP

Nije Inter briljirao danas protiv Verone, ali je ipak stigao do izuzetno važne pobjede, koja ga dovodi korak bliže osvajanju šampionske titule.

Gol vrijedan tri boda postigao je defanzivac Mateo Darmijan u 76. minutu, a iako su gosti imali svoje prilike i prije i poslije vodećeg gola "nerazura", nisu uspjeli da naprave iznenađenje na "Meaci".

INTER - VERONA 1:0 (0:0)

Inter sada ima 13 bodova prednosti ispred gradskog rivala Milana (meč manje) i Juventusa, koji je u isto vrijeme remizirao sa Fiorentinom.

Duel u Firenci obilježio je sjajnim golom Dušan Vlahović. Srbin je "panenkom" stigao do 17. ovosezonskog pogotka, te je nakon 16 godina postao prvi napadač u Seriji A mlađi od 22 godine koji je stigao do tog učinka.

Prethodno je to u sezoni 2004/05 učinio Mirko Vučinić.

Ipak, još uvijek aktuelni šampion uspio je doći do boda. Alvaro Morata na poluvremenu je zamijenio Paula Dibalu, a onda nakon samo 31 sekund proveden na terenu postigao gol, ispostaviće se za konačnih 1:1.

Izvor: Tanjug/Alessandro Tocco/LaPresse

Treću pobjedu u nizu zabilježili su fudbaleri Kaljarija, koji su stigli nadomak opstanka u Seriji A.

Na Sardiniji je pala Roma, koja je nastupila u kombinovanom sastavu. Očigledno je trener "vučice" čuvao glavne igrače za četvrtak i duel sa Mančester junajtedom u polufinalu Lige Evrope, što mu se na kraju i osvetilo.