Mančester junajted je skoro pa završio posao, napunili su mrežu Rome do vrha!

Junajted na korak od finala Lige Evrope! Preokret kakav se ne viđa – gubili na poluvremenu, završili posao sa 6 golova! Izvor: Tanjug/AP Photo/Jon Super

Kakve smo mečeve videli u polufinalu Lige Evrope.

Mančester junajted za koji je u finišu zaigrao i Nemanja Matić je napravio jedan od najfascinantnijih preokreta u ovom takmičenju i od 1:2 na poluvremenu stigao do 6:2 na kraju!

MANČESTER JUNAJTED - ROMA 6:2 (1:2)

Poveo je Junajted na startu prelepim golom Bruna Fernandesa, ali je onda Roma zaigrala sjajno, iskoristila igranje rukom Pogbe da izjednači sa bele tačke, a potom je Spinacola sjajno prošao po boku i asistirao za Džeka.

Malo ko je očekivao da će se onda u drugom poluvremenu igra Rome potpuno raspasti. Jeste da je Junajted pritiskao i krajem prvog poluvremena, ali ovoliki potop Rome se nije očekivao.

Bruno Fernandes i Edinson Kavani su bili neumoljivi, uspeli su da već u 48. minutu izjednače kada je Bruno asistirao Kavaniju. Potom je Kavani z 64. preokrenuo, da bi nad nim bio napravljen penal u 71. minutu, a Fernandes ga je pretvorio u gol.

Peti gol je došao kada je sjajan centaršut Bruna iskoristio Pogba i dao gol glavom, a sve je zaokružio svojim pogotkom Mejson Grinvud u finišu meča.

U drugom meču polufinala bilo je mnogo neizvesnije i revanš će biti zanimljivji.

VILJAREAL - ARSENAL 2:1 (2:0)

Ispustio je ovde španski tim veliku šansu! Mnogo je bolji rival bio tim Unaija Emerija u prvom poluvremenu, a to se videlo i na semaforu.

Prvo je Manu Trigeros natrčao na Čukuezeovu loptu u petom minutu i dao gol, a onda je posle kornera veteran Albiol povisio na 2:0 posle pola sata igre. Ključnu grešku je napravio Emeri kada je izveo Paka Alkasera i rešio da se zatvori.

U igru je na startu drugog poluvremena umesto napadača ušao Frensis Kokelan, a Emeri nije napao ni kada je Dani Sebaljos dobio crveni karton. Do kraja meča Nikolas Pepe je uspeo da iznudi penal u situaciji kada nije bio u šansi, već se uvukao među defanzivce Viljareala i pao. To je pretvorio u gol, a kada je Etjen Kapu nesmotreno startovao i dobio crveni karton obe ekipe su imale po 10 igrača.

Do kraja je Obamejang mogao da izjednači u jednom od poslednjih napada na meču, ali je Heronimo Rulji to odbranio i Vilareal je jedva sačuvao minimalnu pobedu.

22:58

Nemanja Matić na korak od borbe za trofej!

Ušao je na ovom meču umesto Freda u poslednjih desetak minuta, a sada je njegov tim velikom pobedom došao do ogromne prednosti.

Teško da će Roma moći da ovo nadoknadi - Nemanju Matića ćemo skoro sigurno gledati u finalu!

22:55

KRAJ!

Mančester junajted je pobedio 6:2! Gubili su na poluvremenu, a na kraju - goleada!

22:52

KRAJ U ŠPANIJI!

22:49

86. minut: Katastrofa Rome - 6:2!

A vodila je Roma na poluvremenu 2:1!

Sada je pogodio mladi Mejson Grinvud! Sjajno je primio loptu na strani, a onda posle pasa Edinsona Kavanija prevario golmana Mirantea!

22:46

83. minut: Konačno - Srbin na terenu!

Evo i Nemanje Matića na terenu u 83. minutu, odigraće poslednjih desetak minuta meča.

22:37

75. minut: Goleada na Old Trafordu - 5:2!

Sada gol daje Pol Pogba!

Opet je Bruno Fernandes sjajan, sada je asistirao Francuzu koji pogađa glavom za "petardu" Rominoj odbrani!

22:37

77. minut. Drugi crveni u Španiji!

Sada obe ekipe imaju po igrača manje.

Etjen Kapu je napravio glupost, neverovatno kako je ovo uradio. Zaleteo se na Saku i srušio ga i sada će morati van terena jer je imao već žuti karton.

22:34

71. minut: Penal u Mančesteru! Bruno za 4:2!

Pogađa Bruno sa bele tačke!

Pitanje je da li je i ovo bio penal! Kris Smoling jeste srušio Kavanija, ali on je već izlazio sa terena, no penal je dosuđen, a Fernandes je precizan. Tone Roma!

22:31

72. minut: Penal! Smanjuje Arsenal!

Pogađa Pepe!

Neverovatno kako je ovo izvukao Arsenal! Nikolas Pepe se uvukao između defanzivce Viljareala, inicirao je kontakt i onda je pao!

Teško da je ovo bio penal, ali svejedno - Arsenal smanjuje na 2:1!

22:26

64. minut: Junak Kavani! 3:2

Opet je dao gol!

Opet jedna brza akcija Junajteda, na kraju je lopta došla do Van Bisake koji je šutirao, a Mirante mu je odbranio.

Došla je lopta do Kavanija i on je zakucao u mrežu!

22:26

66. minut: Zamalo potop!

Dobio je Đerar Moreno loptu u sjajnoj poziciji, na samo nekoliko metara od gola je šutirao, ali sjajno je ovo odbranio Bernd Leno!

22:24

59. minut. Sada preti Roma!

Sjajna lopta za Pelegrinija, ali on je nažalost bio nesebičan i probao je da proigra Džeka. Da je šutnuo možda bi dao gol, ovako je na kraju Džeko odložio Smolingu koji je prebacio stadion.

22:20

57. minut: Šta je preživela Roma!

Posle sjajne akcije lopta je preko Pogbe otišla do Mektomineja, ali je nekako Ibanjez to izbacio. Na kraju bez šuta na gol!

22:17

58. minut: Crveni za Arsenal!

Dani Sebaljos je jednom izbegao crveni karton, a sada nije! Nagazio je Danija Pareha i poslat je van terena!

Ogroman problem za Arsenal! Dobio je žuti karton i Tomas Parti zbog prigovora, a potom Sebaljos nije hteo da izađe sa terena, ali je ipak morao.

22:11

48. minut: GOOOOL! Kavani, 2:2!

Imamo opet egal u Mančesteru!

Pogba je poslao odličnu dugu loptu do Bruna Fernandesa, a on je potom poslao idealan pas za Edinsona Kavanija koji pogađa suprotni ugao mreže i izjednačava.

22:08

47. minut: Šansa za Arsenal!

Odjednom se našao u šansi Nikolas Pepe, ali je Heronimo Rulji to odbranio i spasio vođstvo Viljareala.

22:06

46. minut: Emeri zatvara, sudija progledao kroz prste!

Kokelan menja Paka Alkasera, tako da će se odmah zatvoriti Unai Emeri.

Odmah je Dani Sebaljos udario po nogama jednog igrača Viljareala, no oprostio mu je taj start sudija, iako Španac već ima žuti karton.

22:03

U Španiji samo jedan tim!

Nije se Arsenal pojavio na ovom meču. Viljareal ne samo da je postigao dva gola već je kontrolisao igru i imao je još nekoliko šansi da postigne treći gol na meču.

22:00

Kako je Junajted prokockao prednost?

Dao je na startu gol Mančester junajted, a onda je sve upropastio. Pogba je napravio glup penal, a na kraju je Džeko dao još jedan gol Junajtedu.

U 10 mečeva sa ovim klubom je bio akter 10 golova, što kao strelac što kao asistent,

45+5: Ibanjez pravi ogromnu grešku!

Dodao je loptu pravo do Kavanija, ali Urugvajac u situaciji 1 na 1 sa Miranteom nije uspeo da postigne pogodak! Kakva šansa!

21:48

45. minut: Opet taj Fojt!

Opet je uspeo da prođe veliki deo terena i oboren je. Ipak Pako Alkaser je iz slobodnog udarca pucao pravo u golmana Lena.

21:45

42. minut: Kakva šansa za Viljareal!

Da je ovo bio gol, sve bi bilo gotovo.

Huan Fojt je prošao skoro ceo teren, ušao u sredinu i onda dao pas u prostor Đeraru Morenu. On je predriblao golmana, ali je for bio prejak i lopta je u gol-autu.

21:40

37. minut: Ovo je neverovatno!

Treća prinudna izmena Rome! Sada se povredio Spinacola i morao je da izađe sa terena, a umesto njega je ušao Bruno Peres.

21:38

35. minut: Upropastio je Pepe ovo!

Penal su tražili igrači Arsenala, sa pravom pošto je Pepe bio oboren u kaznenom prostoru Viljareala. Ali posle gledanja snimka jasno je da je Pepe igrao rukom kada je primio tu loptu i ništa od najstrože kazne.

21:34

34. minut; GOOOOL! Preokret, vodi Roma!

Edin Džeko!

Sjajna timska akcija Rome - Spinacola je dodao do Pelegrinija, koji je perfektno video Edina Džeka koji je utrčavao i sjajnom napadaču je bilo lako da sa pet metara pocepa mrežu De Hee.

21:32

30. minut: GOOOL! 2:0 za Viljareal

Raul Albiol postiže gol, sam je kao duh na pola metra od gola Arsenala!

Dani Pareho je izveo korner, a najviši u skoku je bio Đerar Moreno. Skrenuo je loptu, ali ne ka golu protivnika, no iskusni štoper Viljareala je bio tu da to popravi i da je pošalje na pravo mesto!

21:29

Katastrofa za Romu!

Posle Džordana Veretua sada i Pau Lopez mora van terena. Iskusni 37-godišnji Antonio Mirante ulazi u igru, ovo mu je 12. meč ove godine na golu Rome.

21:26

24. minut: Bruno pravi grešku!

Šutnuo je, iako je imao otvorene saigrače i tako je omogućio odbranu za Pau Lopeza.

A onda u sledećem napadu šutira Pol Pogba, odbranio je to španski golman, ali se povredio!

21:18

15. minut: Šansa za Arsenal

Prošao je Saka sa leve strane, ali je onda centrirao, a štoperi Viljareala su odbili ovu loptu daleko od svog kaznenog prostora.

21:15

13. minut: Penal za Romu! Glupost Pogbe i GOL!

Okružili su igrači oba tima sudiju meča, traži se penal za Romu!

Karsdorp je bio u prodoru, raširio je ruke Pogba i pogodila ga je lopta. Pelegrini je namestio loptu na kreč i postigao pogodak!

Sada je 1:1!

21:13

Pogledajte majstoriju igrača Junajteda

21:10

9. minut: GOOOOL! Bruno je dao gol!

Vodi Mančester junajted!

Pogba je prošao pored trojice, dodao je loptu do Kavanija, a Urugvajac je jednim potezom izbacio Bruna Fernandesa u situaciju 1 na 1 sa golmanom.

Lobovao je znalački on golmana Rome i vodi Junajted 1:0!

21:08

5. minut: GOOOOL! Vodi Viljareal!

Manu Trigeros pogađa!

Lopta je otišla na stranu do Čukuezea, on je ušao u dribling i video svog centralnog vezistu kako nadire. Uspeo je da odloži loptu do Trigerosa koji ju je zakucao u gol protivnika!

21:05

3. minut: Odmah problem za Romu!

Džordan Veretu je stao i izgleda da ne može više. Ne zna se šta je tačno problem, nije ga niko povredio, ali umesto njega se sprema izmena.

Ipak Veretu želi da nastavi, ali umesto njega na kraju ulazi Viljar.

21:03

1. minut: Krenuli smo!

Počela su oba meča - mada je u Mančesteru meč počeo nešto ranije.

Ko će u finale?

20:55

Još malo pa su timovi na terenu!

Nažalost nećemo videti nijednog našeg igrača na terenu jer je Nemanja Matić na klupi Mančester junajteda.

Ima nekoliko "osvetnika" večeras, pa tako Unai Emeri želi da dokaže Arsenalu da su pogrešili što su ga otpustili, dok Kris Smoling želi da se pokaže protiv bivšeg kluba Mančester junajteda.

20:14

SASTAVI VILJAREAL - ARSENAL

VILJAREAL (4-3-3) Rulji - Pedraca, Tores, Albiol, Fojt - Trigeros, Kapu, Pareho - Čukueze, Alkaser, Moreno

ARSENAL (3-5-1-1) Leno - Čejmbers, Mari, Holding - Smit-Rou, Sebaljos, Parti, Džaka, Saka - Edegor - Pepe

20:09

SASTAVI MANČESTER JUNAJTED - ROMA

MANČESTER JUNAJTED (4-2-3-1): De Hea - Šo, Lindelof, Megvajer, Van Bisaka - Fred, Mektominej - Pogba, Bruno, Rašford - Kavani

ROMA (3-4-2-1): Lopez - Smoling, Kristante, Ibanjez - Karsdorp, Dijavara, Veretu, Spinacola - Mkitarijan, Pelegrini - Džeko

19:52

Dobrodošli!

Pratite uživo polufinalne mečeve Lige Evrope uz MONDO.

U jednom duelu sastaju se Mančestter junajted i Roma, dok se u drugoj utakmici sastaju Viljareal i Arsenal.

Engleski timovi su svakako favoriti u ovim mečevima, ali druga dva tima će uraditi sve da ne bude engleskog finala.