"Pecara" je pet godina neosvojiva za Zrinjski! Široki Brijeg ostao u igri za Evropu! (FOTO, VIDEO)

Fudbaleri Širokog Brijega zabilježili su važnu pobjedu u trci za plasman u evropska takmičenja!

široki brijeg - zrinjski, plbih, 28. kolo Izvor: Jabuka.tv

U hercegovačkom derbiju, odigranom u 28. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, izabranici Tonija Karačića su savladali Zrinjski i prekinuli negativnu seriju od četiri meča bez trijumfa. Istovremeno, prekinuli su niz "plemića" od pet utakmica bez poraza.

ŠIROKI BRIJEG - ZRINJSKI 1:0 (0:0)

U prvom poluvrmenu na "Pecari" ništa vrijedno pomena se nije događalo, do 44. minuta kada su stvorene po jedna prilika na obje strane.

Najprije je domaćin mogao do vođstva da je za malo precizniji bio Alen Jurilj, koji je iskosa sa lijeve strane gađao suprotan ugao gola "plemića".

Odmah su uzvratili Mostarci na drugoj strani poslije greške širokobriješke odbrane, ali je situaciju spasio golman Dario Miškić odbranivši udarac Miloša Filipovića.

Na početku drugog dijela hercegovačkog derbija, gosti iz Mostara su činilo se bili agilniji, ali je domaćin stigao do prednosti u 57. minutu.

Mato Stanić je šutirao sa ivice šesnaesterca, lopta je na putu do gola zakačila Slobodana Jakovljevića, promijenila smjer i završila iza leđa golmana Mire Varvodića - 1:0.

Josip Ćorluka je u 63. minutu prošao po desnoj strani i u petercu pronašao Anesa Mašića, koji je šutirao pored stative Širokobriježana, da bi minut kasnije golman Miškić odbranio šut Miloša Filipovića.

Jakirović je i prije pogotka želio da prekine taj neugodni podatak da je Zrinjski bez pobjede na "Pecari" punih pet godina, pa je uveo Anesa Mašića i Dinka Trebotića, a nakon gola je sve karte bacio u napad.

Ušli su i Ognjen Todorović, a potom i Juraj Ljubić i Domagoj Marušić, koji su žestoko napadali ka domaćem golu, međutim, bez konkretnog završnog pasa.

Širokobriježani su se znalački branili i na kraju uspjeli da osvoje sva tri boda.

Duboko u sudijskoj nadoknadi, mladi rezervista Ivan Grgić je dobio direktan crveni karton zbog žestokog starta nad kapitenom Zrinjskog Nemanjom Bilbijom. Sarajevski sudija Irfan Peljto mu pokazao put u svlačionici samo nekoliko sekundi prije nego je odsvirao kraj hercegovačkog derbija.

Široki Brijeg: Miškić, Medić, Obšivač, Čuljak, Jurilj, Stanić, Vukoja, Zachara, Begić, Musa, Ikić. Trener: Toni Karačić

Zrinjski: Varvodić, Bašić, Ćorluka, Zlomislić, Bekić, Jakovljević, Enin, Filipović, Magdić, Juranović i Bilbija. Trener: Sergej Jakirović

Izvor: Jabuka.tv