Kakva drama: Atalanta nije izdržala sa desetoricom - Inter je novi šampion Italije!

Četiri kola prije kraja sve je riješeno kada je u pitanju borba za šampionsku titulu u Seriji A.

inter je šampion italije za sezonu 2020/21 Izvor: Massimo Paolone/LaPresse

Sa igračem manje Atalanta je vodila kao gost protiv Sasuola, te je izgledalo da će uspjeti da odloži promociju novog šampiona Serije A.

Ipak, domaćin je uspio da se vrati, izjednači početkom drugog poluvremena, te tako četiri kola prije kraja "uruči" šampionsku titulu fudbalerima Intera, koji su prvi put od 2010. godine stigli do "skudeta".

Izabranicima Antonija Kontea bilo je potrebno da Atalanta danas ne upiše trijumf, kako bi prekinuli dugogodišnju dominaciju Juventusa, a upravo to se desilo.

Od 23. minuta fudbaleri iz Bergama igrali su bez isključenog golmana Pjerluiđija Golinija, ali samo desetak minuta nakon što je čuvar mreže Atalante zaradio crveni karton (Žeremi Boga bio u prodoru, Golini izašao van kaznenog prostora i srušio ga), Robin Gosens donio je prednost gostima. Bili su fudbaleri Atalante blizu da poduplaju prednost u samom finišu, ali je pogodak Duvana Zapate poništen zbog malog ofsajda.

Pet minuta u drugom poluvremenu bilo je potrebno domaćinu da stigne do izjednačenja. Rafael Toloi malo jače ušao je u duel sa Bogom, remplovanje se ipak nije svidjelo sudiji Luki Pairetu, koji je pokazao na "kreč", a Domeniko Berardi donio je slavlje Sausolu, ispostaviće se i Interu.

Izvor: Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse

Slavlje "nerazura" moglo je početi i u 64. minutu, kada je Manuel Lokateli pogodio za 2:1, ali i njegov gol je poništen. Asistent Đakomo Raspadori bio je u nedozvoljenoj poziciji.

Do kraja susreta viđena je prava drama i mnogo uzbuđenja. Luis Murijel ušao je s klupe, a u 75. minutu iznudio jedanaesterac, te drugi žuti, odnosno crveni karton Marlona.

Kolumbijac je bio na pragu da prvi put u karijeri stigne do 20. gola u jednoj sezoni, ali se okliznuo, te je njegov šut sa 11 metara uspio da odbrani Andrea Konsilji, nekadašnji golman Atalante.

Pokušavali su gosti svim silama doći do novog pogotka, ali to se nije desilo.

Ostalo je 1:1, Inter je osvojio 19. titulu u istoriji, dok Atalanti ostaje borba za Ligu šampiona.

Ista sudbina čeka i Napoli, koji je danas napravio veliki kiks, koji bi ga mogao koštati četvrte pozicije.

Vodili su Napolitanci golom Viktora Osimena do 94. minuta, a onda je Naitan Nandez pogodio za 1:1, čime je dao šansu Juventusu sa eventualnim večerašnjim trijumfom protiv Udineza zasjedne na 4. mjesto.

Izvor: Tanjug/Michele Nucci/LaPresse

Ni dva gola Dušana Vlahovića (ukupno 19 ove sezone), nisu bila dovoljna da Fiorentina slavi protiv Bolonje. Tim Siniše Mihajlovića predvođen fenomenalnim Rodrigom Palasiom uspio je da izbori remi 3:3, a vremešni 39-godišnji Argentinac susret je okončao het-trikom!