Titulu su izgubili, sad se grčevito bore za Ligu šampiona: Prvi su čestitali Interu, je li im to donijelo sreću?

Kristijano Ronaldo ponovo ključna figura Juventusa.

kristijano ronaldo dva gola protiv udineza, juventus na četvrtom mjestu serije a Izvor: Tanjug/Andrea Bressanutti/LaPresse

Inter je od danas zvanično novi šampion Italije.

Svrgnuli su "nerazuri" Juventus, koji prethodnih devet sezona bio nedodorljiv, te je tim Antonija Kontea, koji je svojevremeno digao iz pepela "staru damu", stigao do titule koju je čekao od 2010. godine, na čemu su im prvi čestitali upravo iz tabora dosadašnjeg vlasnika "skudeta".

A Konteovom bivšem klubu uopšte ne cvjetaju ruže. Ne samo što je bio daleko da odbrani titulu, nego se grčevito bori da se nađe među ekipama koje će dogodine igrati u Ligi šampiona.

Ipak, sa današnja izuzetno bitna tri boda, zasjeli su na četvto mjesto i tako iskoristili kiks Napolija (remizirali 1:1 protiv Kaljarija).

Izgledali su gosti potpuno indisponirano u prvom poluvremenu, što su fudbaleri Udinezea iskoristili i već u 10. minutu preko Nauela Moline uspjeli da povedu.

Vodili su domaći sve do 82. minuta i činilo se da će nanijeti poraz poprilično uzdrmanom, sad već bivšem šampionu, kada je na scenu stupio Kristijano Ronaldo.

Prvo je dosuđen kazneni udarac za Juventus. Ronaldo je prethodno dobro izveo slobodan udarac, Rodrigo De Pol rukom je blokirao laktom, a Portugalac nije propustio priliku da sa 11 metara postigne svoj 26. gol ovosezonski gol.

Sedam minuta kasnije postigao je i drugi, odnosno 27. u sezoni.

Odlično se snašao u šesnaestercu Udinezea i osigurao potpuni preokret, te prodor "bjankonera" na poziciju ispred Napolija.