Čelsi zakazao finale sa Mančester sitijem, Real nestao sa terena

Englesko finale Lige šampiona - Čelsi rekao: Kralj je mrtav! Real nije što je nekad bio, Premijer liga vlada Evropom! Izvor: Tanjug/AP Photo/Alastair Grant

Čelsi je u finalu Lige šampiona! Igraće 29. maja protiv Mančester sitija u Istanbulu.

"Plavci" su danas bili ubedljivi u igri i na kraju pobedili Real Madrid - 2:0, ukupno 3:1.

Golove su dali Timo Verner u 28. i Mejson Maunt u 85. minutu.

Ovo je treće englesko finale Lige šampiona. Prvi put se desilo 2008. kada su igrali Čelsi i Mančester junajted, drugi put 2019. smo gledali okršaj Liverpula i Totenhema, a sada će "plavci" na megdan debitantu u tim utakmicama, Mančester sitiju.

Tomas Tuhel je inače postao prvi trener koji je nastupao u dva uzastopna finala Lige šampiona sa dva različita tima. Prošle godine je vodio Pari Sen Žermen u porazu od Bajern Minhena.

Čelsi je slavio 2:0, ali je, realno i bez preterivanja, mogao da postigne još bar pet golova. Pogotovo je tim iz Londona bio dominantan u drugom poluvremenu, ređao je šanse kao na traci, ali je fenomenalni Tibo Kurtoa pokazivao svu svoju veštinu.

Real je istina cele sezone imao problema sa povredama, kažu da ih je bilo 55 od početka, ali večeras stvarno nije ličio na sebe. Bio je bezidejan, nije uspeo da kreira skoro ništa, iako je imao dominaciju u posedu i isti broj šuteva u okvir gola, ali samo jednu šansu i to u prvom poluvremenu.

Od početka je Čelsi prepustio Realu posed, ali je to bilo prilično jalovo. Istrčavali su "plavci" pred gol Madriđana, pretili, bili u opasnim situacijama, a gosti su im davali mnogo prostora.

Na kraju je Čelsi apsolutno bio mnogo bolji, opasniji i konkretniji od Reala, a to se može reći za obe utakmice. Madriđani su i dalje u trci za titulom u Španiji, ali treba očekivati "veliko spremanje" na leto.

Čelsi je bio brži, organizovaniji, konkretniji, a čini se da je vreme ove generacije Reala već prošlost...

22:53

Kraj meča!

Čelsi je slavio 2:0, moglo je da bude i više, ali Real je imao sreće.

Finale je 29. maja u Istanbulu.

22:46

Neumorni Kante

Kakva akcija! N'Golo Kante je pokupio odbijenu loptu, silovito se izborio za nju u duelu, dao do Pulišića na desnoj strani, skoro skroz uz gol-aut liniju. Kurtoa ga je blokirao, a on je "na tacni" prinašao Maunta, koji je smešta u praznu mrežu. Sjajno!

22:44

85' GOOOOOOOL!!!!!

Mejson Maunt - 2:0

22:41

82' Ušli smo u finiš, nema Reala i dalje

Odlično se postavljaju igrači Čelsija, Real ne uspeva da kreira ništa, a vreme ističe. Treba reći da je pravo malo čudo da su Madriđani u igri. Trebalo je realno da bude 3:0 ili 4:0 do sada.

Ovako, Real je i dalje u igri, ali mora nešto da se promeni...

22:32

71' Ulazimo u finiš meča, a Real se nije pojavio

Toni Kros je dobio žuti karton zbog oštrog starta, i to je praktično jedino što ima da se prijavi od Madriđana u drugom poluvremenu do sada.

22:26

66' Opet Kurtoa spasio Real!

Sevnula je kontra Čelsija, ovog puta je Kante imao priliku, ali ponovo Kurtoa sjajno reaguje i brani!

Golman Reala sačuvao je četiri puta svoj gol i on sam drži Madriđane u igri. Da li će Čelsi biti kažnjen za sve ove silne promašaje?

22:22

63' Zidan pokušava da trgne Real

Zidan pravi dvostruku izmenu: Federiko Valverde ulazi umesto Ferlanda Mendija, dok Marko Asensio menja Žuniora Vinisijusa.

22:19

59' I PONOVO Haverc!

Izbio je sam pred Kurtou, oklevao je, odlučio se za šut u donji levi ugao iz šesnaesterca, ali golman Reala refleksno brani nogom!

Sve je sada u znaku Čelsija!

22:13

53' Maunt promašuje ZICER!

Odlična prilika, ali je Maunt prejako šutnuo loptu iz šesnaesterca i ona je otišla preko gola. Mogao je samo da je "ćušne" pored Kurtoe.

22:11

52' Opet Čelsi preti!

Tijago Silva je sjajno skočio posle slobodnog udarca, ali je njegov šut glavom završio preko gola.

Mnogo sigurniji Čelsi za sada u drugom poluvremenu, čeka se reakcija Reala.

22:06

47' Odmah prečka!

Počelo je drugo poluvreme sjajnom prilikom Čelsija. Opet je Haverc uputio loptu ka golu, ovog puta glavom, opet je savladao Kurtou i OPET je pogodio prečku!

Izvor: Tanjug/AP Photo/Alastair Grant

21:50

Zanimljivo poluvreme

Zanimljivo prvo poluvreme. Gledali smo dobar tempo, sa jako malo prekida. Real je dominirao u posedu, ali je Čelsi bio opasniji, često je dolazio u izglednije situacije, ali su se Verner i Haverc nekoliko puta spetljali.

Real je imao 66 odsto poseda lopte, četiri udarca u okvir, jedan više od Čelsija, ali je Mendi imao dve spektakularne odbrane i sprečio izjednačenje. Ima još mnogo da se igra, Real je iskusan i kvalitetan tim, zna kako se igraju veliki mečevi.

21:47

Kraj prvog poluvremena

Haverc i Verner su bili u kontri, ali Haverc je hteo da prođe Serhija Ramosa. Ispao je sebičan, tako da je lopta završila u korneru. Nema vremena da se izvede, kraj poluvremena!

21:39

36' Ramos dobija žuti, pokazuje nervozu

Odgurnuo je kapiten Reala protivnika sa obe ruke, Orsato je odmah izvadio karton, ali se Ramos na vreme zaustavio sa protestima da ne dobije crveni.

21:37

35' Opet Benzema, SPEKTAKULARNI Mendi

Viđena je već lopta u mreži, Modrić je sjajno pronašao Benzemu, koji je odlično uputio udarac glavom, ali je Mendi spektakularno odbranio vrhovima prstiju.

21:30

Sjajna akcija Čelsija

Odlično je delovala pas igra tima iz Londona, na kraju je Haverc hteo da lobuje Kurtou, ali je pogodio prečku. Lopta se, međutim, odbila do Vernera, koji je bio sam kao duh i samo je glavom ćušnuo loptu u mrežu.

Kante je pokrenuo celu akciju, ali ostaje pitanje gde je bila odbrana Reala...

21:29

28' GOOOOOL!

Verner!

21:27

26' Najbolja šansa na utakmici - Benzema!

Dugo je trajala akcija Reala, na kraju je Benzema primio loptu na 18 metara, po sredini, okrenuo se i sjajno šutnuo, ali je Mendi još bolje odbranio! Bilo je ovo blizu.

21:25

24' Real ima posed, ali malo šta drugo

Deluje da ne znaju gosti kako kroz pas da prebace loptu na polovinu Čelsija, koji je opasniji do sada.

21:19

19' Zatresla se mreža, Verner!

Nova sjajna akcija, Verner je pogodio mrežu, ali je sudija podigao zastavicu - ofsajd!

U prethodnom napadu Reala Modrić je šutirao, ali direktno u Vernera.

21:18

16' Opet izgledna situacija za Čelsi

Haverc i Verner su ponovo napravili dobru situaciju, Verner je prodro, ali je Maunt napravio faul nad golmanom. Real ima oko 70 odsto poseda lopte, ali je Čelsi opasniji za sada.

21:16

15' Prvi žuti karton večeras

Četvrti oštar start igrača Čelsija i sudija Danijele Orsato im sada nije progledao kroz prste: Žoržinjo je dobio žuti karton.

21:14

12' Kurtoa čuva Real

Sjajna šansa za Čelsi! Maunt je prodro, predriblao dvojicu i probao je da proturi loptu, ali je Kurtoa refleksno reagovao i nogom poslao loptu u aut. Pre toga je Kante imao dobar šut, ali je golman Reala opet dobro reagovao.

21:12

11' Prva situacija za Real

Kros je šutnuo u gol, Mendi lako odbranio. Nije to bio posebno jak i opasan udarac, ali beležimo prvi šut u okvir za Real.

21:10

8' Odmah se vidi koliko Ramos znači!

Pritiska Čelsi odbranu Reala, Verner je osvojio loptu na levoj strani, uleteo u šesnaesterac i krenuo ka golu, ali ga je Ramos solidno "remplao" i izbacio iz ritma, tako da je Kurtoa lagano osvojio loptu.

Real ima više posed, ali ne može da dođe skroz napred. Čelsi igra "u meso", na ivici žutog kartona.

21:06

5' Ne pokušava Čelsi da umrtvi igru

U Londonu je inače hladno, oko šest stepeni, padala je i kiša, ali je teren dobar. Solidan tempo u početku.

21:01

Počeo je meč!

Real prvi napada. Čelsiju odgovara 0:0, hoće li probati da umrtve igru?

20:58

Pogledajte ko je ponovo na terenu Stamford bridža

Eden Azar je sedam godina igrao za Čelsi, od 2012. do 2019. Postigao je 110 golova u 352 nastupa u svim takmičenjima.

20:39

Istorija je na Zidanovoj strani

Kao trener je igrao 4 polufinala Lige šampiona i sva 4 puta je išao u finale. Pobednički mentalitet.