Ne mogu bez Arnautovića: ''Najgori trener na svijetu'' odveo Holandiju dalje!

Posljednji meč današnjeg programa na Evropskom prvenstvu odigran je u Amsterdamu.

Ne mogu bez Arnautovića: ''Najgori trener na svijetu'' odveo Holandiju dalje! Izvor: Tanjug/AP Photo/Vadim Ghirda

Potpuno zasluženo, Holandija koju su mnogi potcjenjivali pred početak ovog turnira, već je obezbijedila mjesto u nokaut fazi takmičenja. Predvođeni osporavanim Frankom de Burom, fudbaleri Holandije su upisali dvije pobjede protiv najvećih rivala, pa će protiv Sjeverne Makedonije igrati bezbrižno, uz odmaranje nekih od najboljih igrača.

Holandija - Austrija 2:0 (1:0)

Iako sistem nije onakav kakav publika želi, a igrački kadar ne zvuči dovoljno holandski kao neki od prije tri decenije... Holandije je razbila Austriju golovima Memfisa Depaja sa bijele tačke i Denzela Damfrisa, za dvije pobjede u isto toliko kola.

Oslabljena Austrija, bez suspendovanog Marka Arnautovića, nije bila težak rival. Odigrali su ispodprosječno, ispod svakog očekivanja, a to znači da će u posljednjem kolu protiv Ukrajinaca morati da se izbore za mjesto u nokaut fazi... Ili, da čekaju pored najboljih trećeplasiranih timova!

Večeras nisu prikazali mnogo, a pobjeda Holandije mogla je da bude i daleko ubjedljivija.

22:53

Kraj!

Sasvim zasluženo, reprezentacija Holandije je savladala Austriju (2:0) i obezbedila prolaz u nokaut fazu takmičenja!

22:36

Bližimo se kraju...

79. minut - Austrijanci i dalje bez pravog odgovora na prednost koju Holandija ima. Izjednačenje je predaleko, a deluje da bi lakše Holandija postigla još dva pogotka!

22:24

GOOOOOOOOOOOL - Damfris, 2:0!

67. minut - Sada je, verovatno, sve gotovo!

Denzel Damfris je fantastično pratio kontru svog tima i na drugoj stativi sačekao Malenov pas za drugi gol na turniru. On je pogotkom u prvom kolu doneo pobedu nad Ukrajinom.

22:03

Nastavljamo!

Počeo je drugi deo meča Holandije i Austrije, u kom domaćin ima prednost zbog pogotka Memfisa Depaja, sa penala.

21:47

Poluvreme!

Odlazimo na odmor uz rezultat 1:0 za Holandiju, a Austrijanci su na ovom meču ostavili veoma slab utisak. Moraće bolje ukoliko žele da ostanu u borbi za prvo mesto u grupi!

21:40

Depaj!

40. minut - Veliki promašaj budućeg fudbalera Barselone! Morao je bolje strelac jedinog gola u dosadašnjem toku meča, imao je idealnu priliku da duplira prednost!

Izvor: Tanjug/EPA Pool/Koen van Weel

21:26

Slabo je to, Austrijo!

25. minuta - Bez prevelikog uticaja na dešavanja na terenu su reprezentativci Austrije. Nisu konkretni u napadima, ne prete i praktično nemaju nijedan ozbiljan napad u uvodnoj fazi meča.

21:12

GOOOOOOOOOOL - Depaj, 1:0!

11. minut - Memfis Depaj je realizovao najstrožu kaznu i doveo svoj tim u prednost.

Kazneni udarac je skrivio David Alaba, kom je lopta pobegla, a zatim je u pokušaju da stigne do nje oborio Denzela Damfrisa, najboljeg igrača Holandije u prvom kolu.

Izvor: Tanjug/AP/Peter Dejong

21:10

PENAL!

10. minut - Nakon konsultacija sa VAR tehnologijom, Holandija će imati penal!

21:00

Meč je počeo!

1. minut - Pratim oderbi današnjeg programa, susret Holandije i Austrije!

20:49

Sastavi!

Reprezentacija Holandije:

Stekelenburg - Damfris, De Fraj, De Liht, Blind, Van Anholt - De Ron, Vajnaldum, De Jong - Depaj, Veghorst

Reprezentacija Austrije:

Bahman - Lajner, Dragović, Hintereger, Ulmer - Baumgartner, Šlager, Lajmer, Alaba - Sabicer, Gregoriš

20:39

Dobro veče!

Poslednji meč dana na Evropskom prvenstvu u fudbalu odigraće Holandija, jedan od domaćina turnira i Austrija, kojoj se već dogodio jedan veliki skandal.

Dok Holanđani ne žele da razočaraju Amsterdam i stignu do druge pobede, Austrijanci će bez suspendovanog Marka Arnautovića morati da igraju meč koji može mnogo toga da odredi.