euro 2020 hrvatska češka

Slaba Hrvatska – ako ne pobijede Škotsku, ispadaju sa EP: Šikljala krv, Lovren griješio, a Perišić popravljao!

Očekivalo se mnogo više od Hrvatske...

euro 2020 hrvatska češka Izvor: Tanjug/Andy Buchanan, Pool via AP

Viceprvak sveta Hrvatska ima samo bod nakon dva kola na Evropskom prvenstvu. Izgubili su od Engleske, pa sada remizirali sa Češkom, a to znači da će ispasti sa takmičenja ako u posljednjoj rundi ne pobijede Škotsku u Glazgovu!

Ako je meč protiv Engleske bio slab, šta tek reći za partiju protiv Češke, novog učesnika nokaut faze, koji je bio znatno bolji rival, posebno u prvom poluvremenu.

Gol sa "kreča" Patrika Šika u 37. minutu, uspio je da "poništi" Ivan Perišić u 46.

HRVATSKA - ČEŠKA 1:1 (0:1)

Utisak da je Zlatko Dalić loše spremio utakmicu, i da je pogriješio u odabiru igrača, potvrđivao se u više navrata u prvom dijelu igre, a naročito kada je Patrik Šik u 37. minutu postigao gol iz penala nakon "laktanja" Dejana Lovrena.

Razbio je nos napadaču Češke, VAR tehnologija je potvrdila da je to za najstrožu kaznu, a napadač Bajera je postigao svoj treći gol na Evropskom prvenstvu.

Morao je Dalić da mijenja na poluvremenu i odmah je izveo Rebića i Brekala, najgore igrače u prvom poluvremenu, a pomjeranje IvanaPerišića na prirodnu levu stranu donijelo je gol za izjednačenje već poslije nekoliko desetina sekundi.

Zaigrala je Hrvatska bolje sa njima u nastavku, bila opasnija, ali to nije donijelo i pogodak za preokret i sada će im biti tek teško.

HRVATSKA: Livaković - Vrsaljko, Vida, Lovren, Gvardiol - Modrić, Kovačić (od 87. Brozović) - Brekalo (od 46. Ivanušec), Kramarić (od 62. Vlašić), Perišić - Rebić (od 46. Petković)

ČEŠKA: Vaclik - Cufal, Čelustka, Kalas, Boril - Holeš (od 63. Kral), Darida (od 73. Darida), Souček, Mazopust (od 63. Hložek), Jankto (od 73. Ševčik) - Šik (od 73. Krmenčik).

19:54

90+3' - KRAJ!

Gotovo je: Hrvatska - Češka 1:1 (0:1)

19:48

89' - Petković!

Najbolja šansa za Hrvatsku u nastavku... Petković je pokazao da sjajno igra leđima, okrenuo je Kalasa i našao prostor za šut, ali je izblokiran.

19:44

84' - Mirno je...

Samo šest minuta do kraja, kao da ni jedni, a ni drugi ne žele da rizikuju.

Izvor: Tanjug/AP Photo/Petr David Josek

19:33

73' - Vlašić!

Šta li je mislio Dalić kada ga je ostavio na klupi...

Blista igrač CSKA iz Moskve, fantastično je primio loptu i šutirao, ali to ide ipak malo van okvira gola. Znatno bolja Hrvatska sada.

Ulaze Krmenčik i Ševčik, a izlaze Jankto i Šik.

19:28

62' - Može li Hrvatska do preokreta?

Uveo je Dalić i Vlašića, svežinu je doneo i Petković, a Česi nisu ni blizu igre iz prvog poluvremena. Drastično su pali i to sada "vatreni" pokušavaju da iskoriste...

Izvor: Tanjug/Andy Buchanan, Pool via AP

19:08

46' - GOOOL! PERIŠIĆ! 1:1!

Samo što su se vratili s pauze - odmah gol!

Fantastično je Perišić dobio loptu levo, prevario Cufala koji se okliznuo, a onda desnom raspalio... Mogao je bolje i Vaclik!

U međuvremenu je Ivanušec ušao umesto Brekala i zato je Perišić otišao levo.

18:50

45' - POLUVREME!

Bleda, bleda Hrvatska... Češka vodi 1:0, a mogla je i bolji rezultat da ima!

18:39

39' - REBIĆ!

Au, kakav promašaj... Vrhunsko dodavanje Kovačića za Rebića, izašao je sam pred Vaclika, pobegao Čelustki, ali očajno šutira pored gola!

18:37

37' - GOOOL! ČEŠKA VODI 1:0!

Patrik Šik krvavog lica šutira penal i pogađa. Livaković u levu stranu, a lopta desno!

Izvor: Tanjug/Paul Ellis, Pool via AP

18:36

36' - PENAL!

Karlos del Sero Grande je gledao snimak i dosudio penal! I žuti za Lovrena...

18:34

33' - ŠIK(LJA) KRV!

Žestok udarac Lovrena laktom u nos Patrika Šika koji je ostao na travi. Krvavo lice, odmah su uleteli lekari da mu ukažu pomoć!

I gleda se da li je to za penal!

18:31

30' - Baš loša Hrvatska!

Nikakve kombinatorike i energije u igri Hrvatske, vrlo slabo deluju u posedu lopte, praktično ništa nisu napravili do sada.

18:24

23' - Perišić!

Konačno nešto od Hrvatske! Lepa akcija Modrića iz kornera, vratio je na 11 metara odakle je Perišić šutirao po zemlji, ali pravo u Vaclika.

18:22

21' - Rebić!

Napucao je golman Češke, sa metar i po udaljenosti, odličnog Rebića, podmetnuo je rebra hrvatski fudbaler i umalo dao gol... Ostao je malo na travi, požalio se na bol, ali biće u redu!

18:19

18' - ŠIK!

Ozbiljne probleme imaju Hrvati... Sada je pukla odbrana na levoj strani, pa je posle centaršuta Jankta došla do Cufala, usledio je pas ka Šiku koji je morao bolje!

18:13

12' - Jankto!

Možda i najbolji napad Češke do sada... Muče se na strani na kojoj su Brekalo i Gvardiol, dobio je loptu na volej Jankto, ali ide to preko gola. Pre toga Hrvati su imal samo slobodan udarac za Lovrena koji nije bio opasan.

18:04

4' - Češka odlično počinje!

Prvo je bilo gusto pred golom Livakovića, a onda je Souček zapretio udarcem glavom posle kornera. To je bilo baš blizu...

18:00

1' - Meč je počeo!

Lovren i Brekalo su novi igrači kod Hrvatske umesto Ćaleta-Cara i Brozovića.

Izvor: Profimedia/AFP PHOTO/UEFA

17:59

Igrači su na terenu, intonirane su himne i...krećemo!

17:17

SASTAVI!

Iznenađenja!

HRVATSKA: Livaković - Vrsaljko, Vida, Lovren, Gvardiol - Modrić, Kovačić - Brekalo, Kramarić, Perišić - Rebić.

ČEŠKA: Vaclik - Cufal, Čelustka, Kalas, Boril - Holeš, Darida, Souček, Mazopust, Jankto - Šik.

17:15

DOBRO DOŠLI U MONDO LIVE!

Zahuktava se Evropsko prvenstvo, a od 18 časova gledamo susret Hrvatske i Češke na "Hampden parku" u Glazgovu.