Slaba Hrvatska – ako ne pobijede Škotsku, ispadaju sa EP: Šikljala krv, Lovren griješio, a Perišić popravljao!

Očekivalo se mnogo više od Hrvatske...

Izvor: Tanjug/Andy Buchanan, Pool via AP

Viceprvak sveta Hrvatska ima samo bod nakon dva kola na Evropskom prvenstvu. Izgubili su od Engleske, pa sada remizirali sa Češkom, a to znači da će ispasti sa takmičenja ako u posljednjoj rundi ne pobijede Škotsku u Glazgovu!

Ako je meč protiv Engleske bio slab, šta tek reći za partiju protiv Češke, novog učesnika nokaut faze, koji je bio znatno bolji rival, posebno u prvom poluvremenu.

Gol sa "kreča" Patrika Šika u 37. minutu, uspio je da "poništi" Ivan Perišić u 46.

HRVATSKA - ČEŠKA 1:1 (0:1)

Utisak da je Zlatko Dalić loše spremio utakmicu, i da je pogriješio u odabiru igrača, potvrđivao se u više navrata u prvom dijelu igre, a naročito kada je Patrik Šik u 37. minutu postigao gol iz penala nakon "laktanja" Dejana Lovrena.

Razbio je nos napadaču Češke, VAR tehnologija je potvrdila da je to za najstrožu kaznu, a napadač Bajera je postigao svoj treći gol na Evropskom prvenstvu.

Morao je Dalić da mijenja na poluvremenu i odmah je izveo Rebića i Brekala, najgore igrače u prvom poluvremenu, a pomjeranje IvanaPerišića na prirodnu levu stranu donijelo je gol za izjednačenje već poslije nekoliko desetina sekundi.

Zaigrala je Hrvatska bolje sa njima u nastavku, bila opasnija, ali to nije donijelo i pogodak za preokret i sada će im biti tek teško.

HRVATSKA: Livaković - Vrsaljko, Vida, Lovren, Gvardiol - Modrić, Kovačić (od 87. Brozović) - Brekalo (od 46. Ivanušec), Kramarić (od 62. Vlašić), Perišić - Rebić (od 46. Petković)

ČEŠKA: Vaclik - Cufal, Čelustka, Kalas, Boril - Holeš (od 63. Kral), Darida (od 73. Darida), Souček, Mazopust (od 63. Hložek), Jankto (od 73. Ševčik) - Šik (od 73. Krmenčik).

19:54

90+3' - KRAJ!

Gotovo je: Hrvatska - Češka 1:1 (0:1)

19:48

89' - Petković!

Najbolja šansa za Hrvatsku u nastavku... Petković je pokazao da sjajno igra leđima, okrenuo je Kalasa i našao prostor za šut, ali je izblokiran.

19:44

84' - Mirno je...

Samo šest minuta do kraja, kao da ni jedni, a ni drugi ne žele da rizikuju.

Izvor: Tanjug/AP Photo/Petr David Josek

19:33

73' - Vlašić!

Šta li je mislio Dalić kada ga je ostavio na klupi...

Blista igrač CSKA iz Moskve, fantastično je primio loptu i šutirao, ali to ide ipak malo van okvira gola. Znatno bolja Hrvatska sada.

Ulaze Krmenčik i Ševčik, a izlaze Jankto i Šik.

19:28

62' - Može li Hrvatska do preokreta?

Uveo je Dalić i Vlašića, svežinu je doneo i Petković, a Česi nisu ni blizu igre iz prvog poluvremena. Drastično su pali i to sada "vatreni" pokušavaju da iskoriste...

19:08

46' - GOOOL! PERIŠIĆ! 1:1!

Samo što su se vratili s pauze - odmah gol!

Fantastično je Perišić dobio loptu levo, prevario Cufala koji se okliznuo, a onda desnom raspalio... Mogao je bolje i Vaclik!

U međuvremenu je Ivanušec ušao umesto Brekala i zato je Perišić otišao levo.

18:50

45' - POLUVREME!

Bleda, bleda Hrvatska... Češka vodi 1:0, a mogla je i bolji rezultat da ima!

18:39

39' - REBIĆ!

Au, kakav promašaj... Vrhunsko dodavanje Kovačića za Rebića, izašao je sam pred Vaclika, pobegao Čelustki, ali očajno šutira pored gola!

18:37

37' - GOOOL! ČEŠKA VODI 1:0!

Patrik Šik krvavog lica šutira penal i pogađa. Livaković u levu stranu, a lopta desno!

Patrik Šik. Izvor: Tanjug/Paul Ellis, Pool via AP

18:36

36' - PENAL!

Karlos del Sero Grande je gledao snimak i dosudio penal! I žuti za Lovrena...

18:34

33' - ŠIK(LJA) KRV!

Žestok udarac Lovrena laktom u nos Patrika Šika koji je ostao na travi. Krvavo lice, odmah su uleteli lekari da mu ukažu pomoć!

I gleda se da li je to za penal!

Izvor: Tanjug/Paul Ellis, Pool via AP

18:31

30' - Baš loša Hrvatska!

Nikakve kombinatorike i energije u igri Hrvatske, vrlo slabo deluju u posedu lopte, praktično ništa nisu napravili do sada.

hrvatska češka Izvor: Tanjug/Paul Ellis, Pool via AP

18:24

23' - Perišić!

Konačno nešto od Hrvatske! Lepa akcija Modrića iz kornera, vratio je na 11 metara odakle je Perišić šutirao po zemlji, ali pravo u Vaclika.

hrvatska navijači Izvor: Tanjug/Andy Buchanan, Pool via AP

18:22

21' - Rebić!

Napucao je golman Češke, sa metar i po udaljenosti, odličnog Rebića, podmetnuo je rebra hrvatski fudbaler i umalo dao gol... Ostao je malo na travi, požalio se na bol, ali biće u redu!

18:19

18' - ŠIK!

Ozbiljne probleme imaju Hrvati... Sada je pukla odbrana na levoj strani, pa je posle centaršuta Jankta došla do Cufala, usledio je pas ka Šiku koji je morao bolje!

hrvataska češka Izvor: Tanjug/Paul Ellis, Pool via AP

18:13

12' - Jankto!

Možda i najbolji napad Češke do sada... Muče se na strani na kojoj su Brekalo i Gvardiol, dobio je loptu na volej Jankto, ali ide to preko gola. Pre toga Hrvati su imal samo slobodan udarac za Lovrena koji nije bio opasan.

18:04

4' - Češka odlično počinje!

Prvo je bilo gusto pred golom Livakovića, a onda je Souček zapretio udarcem glavom posle kornera. To je bilo baš blizu...

18:00

1' - Meč je počeo!

Lovren i Brekalo su novi igrači kod Hrvatske umesto Ćaleta-Cara i Brozovića.

Izvor: Profimedia/AFP PHOTO/UEFA

17:59

Igrači su na terenu, intonirane su himne i...krećemo!

17:17

SASTAVI!

Iznenađenja!

HRVATSKA: Livaković - Vrsaljko, Vida, Lovren, Gvardiol - Modrić, Kovačić - Brekalo, Kramarić, Perišić - Rebić.

ČEŠKA: Vaclik - Cufal, Čelustka, Kalas, Boril - Holeš, Darida, Souček, Mazopust, Jankto - Šik.

17:15

DOBRO DOŠLI U MONDO LIVE!

Zahuktava se Evropsko prvenstvo, a od 18 časova gledamo susret Hrvatske i Češke na "Hampden parku" u Glazgovu.