Bili blizu ispadanja još u grupnoj fazi, a prošli do polufinala...

Preživjeli dramu, pa stigli u polufinale: Najljepša bajka nema kraj - Danci mogu da poklone EURO 2020 Eriksenu! Izvor: Tanjug/Koen van Weel, Pool via AP

Reprezentacija Danske je polufinalista Evropskog prvenstva. Nakon nevjerovatnog turnira i drame koju su proživjeli, fudbaleri sa sjevera Evrope smogli su snage da nastave takmičenje, a zatim i počnu da nižu velike pobjede.

Iako im se nakon dva kola grupna faze smiješio put kući, sada su pobjedom nad Češkom (2:1) obezbijedili sebi šansu da se bore čak i za titulu...

Počeli su danas silovito, golom Tomasa Dilejnija već u petom minutu susreta, a u narednih dvadesetak propustili su i dvije dobre prilike za dupliranje prednosti. Na drugi gol, za koji je sjajno asistirao Mele u stilu Kvarežme, čekalo se sve do finiša prvog dijela igre, kada je Kasper Dolberg na petercu natrčao na loptu i poslao je u gol.

Bilo je to dupliranje vođstva u pravom trenutku, ali je Danska nešto slabije počela u nastavku.

Čovjek koji sa Kristijanom Ronaldom dijeli mjesto na vrhu liste strijelaca pogodio je za 2:1. Patriku Šiku to je bio peti gol na turniru, ali neće imati priliku da popravi saldo. Njegov tim se nakon ovog meča oprašta od turnira, koji može da se posmatra kao uspješan.

19:58

Kraj!

Reprezentacija Danske se nakon jednog od najčudnijih turnira u istoriji fudbala nalazi u polufinalu!

Počelo je padom Kristijana Eriksena, koji je na prvom meču izgubio svijest, nastavilo se porazima od Finske i Belgije, a sada su među četiri najbolja tima na cijelom kontinentu.

Večeras će saznati ime svog rivala, igraće protiv Engleske ili Ukrajine.

19:39

Poulsen!

77. minut - Moglo je sve da bude gotovo, da je Poulsen bio samo malo precizniji. Ovako, istegao se Vaclik i sačuvao svoj gol!

19:21

Izmjene!

60. minut - Menjaju sada i Danci.

Na terenu će biti Poulsen i Norgor, dok su van igre Dolberg i Damsgor. Očigledna je ideja da se osvježi napad, možda čak i postigne treći gol, pa tek onda krene u zatvaranje utakmice.

19:10

GOOOOOOOOOOL - Šik, 1:2!

49. minut - Biće drame, ko kaže da neće?

Patrik Šik, čovjek koji je na ovom turniru oduševio nevjerovatnim golom protiv Škotske, sada smanjuje prednost Danaca. Česi neće da se predaju, ima dovoljno vremena za preokret.

Izvor: Tanjug/Pool Photo via AP/Ozan Kose

19:06

Dvostruka izmjena!

46. minut - Nastavljen je meč u Bakuu, a selektor Češke je odlučio da promijeni dvojicu igrača.

Na terenu su sada Jankto i Krmenčik, dok su teren napustili Holeš i Mazopust.

18:51

Poluvrijeme!

Fudbaleri Danske ostavili su daleko bolji utisak tokom prvih 45 minuta meča, u kom su stekli dva gola prednosti u odnosu na tim Češke. Pogocima Dilejnija u 5. i Dolberga u 42. minutu stigli su do kapitalne prednosti pred nastavak.

18:43

GOOOOOOOOOOOL - Dolberg, 0:2!

42. minut - Uspijevaju Danci da dupliraju prednost i vjerovatno već u prvom dijelu meča obezbijede polufinale Evropskog prvenstva!

Impresivno je Mele centrirao spoljnim dijelom stopala, a Dolberg natrčao na loptu koja je padala na peterac. Lak posao za drugi gol na meču i veliki korak ka mjestu među četiri najbolja tima na kontinentu.

Izvor: Tanjug/Dan Mullan, Pool Photo via AP

18:38

Samo tri šuta...

35. minut - Prošlo je više od pola sata fudbala, a na stadionu u Bakuu vidjeli smo samo tri udarca u okvri gola...

Ipak, šansi ima. Damsgor i Dilejni su promašivali prilike za dupliranje prednosti, dok su Mazopust i Souček bili neprecizni kada je trebalo donijeti poravnanje.

18:07

GOOOOOOOOL - Dilejni, 0:1!

5. minut - Ostao je sam nakon prekida vezni fudbalske Danske i sa samo nekoliko metara udaljenosti poslao loptu iza leđa Vaclika. Imamo dobar početak utakmice, nadamo se da će timovi nastaviti da nam priređuju spektakl.

18:02

Počinjemo!

1. minut - Utakmica u Bakuu je počela, gledamo meč Češke i Danske.

17:18

Sastavi!

Reprezentacija Češke:

Vaclik - Coufal, Čelustka, Kalaš, Boril - Holeš, Souček - Mazopust, Barak, Sevčik - Šik

Reprezentacija Danske:

Šmajhel - Kristensen, Kjer, Vestergor - Striger-Larsen, Hojbjerg, Dilejni, Mele - Brajtvajt, Dolberg, Damsgor

17:10

Dobar dan!

Od 18:00 pratićemo tekstualni prenos meča između Češke i Danske, utakmice koja se igra u okviru četvrtfinala Evropskog prvenstva. Iako ovi timovi nisu bili favoriti za završnicu turnira na njegovom početku, sada obje ekipe imaju dobre šanse da stignu do samo kraja - finala na Vembliju!