Dominacija! Engleska zgazila Ukrajince: Šo perfektan, Kejn bez milosti – fudbal se vraća kući!

Engleska je u polufinalu Evropskog prvenstva poslije neviđenje dominacije. Ukrajinci su zgaženi!

Izvor: Tanjug/AP Photo/Frank Augstein/Pool

Engleska je umarširala u polufinale Evropskog prvenstva!

Vidjeli smo mnoga iznenađenja na ovogodišnjem Euru, ali Ukrajina nije bila ni blizu da se suprotstavi Englezima. Pregazila ih je ekipa Gereta Sautgejta i tako se plasirala u polufinale gdje ih čeka Danska.

ENGLESKA – UKRAJINA 4:0 (1:0)
/Kejn 4, 50, Megvajer 46, Henderson 64/

Od samog starta je bilo jasno da Ukrajina ovdje nema šta da traži. Tek što je počeo meč Rahim Sterling je poslao idealan pas kroz odbranu Ukrajine, izbacio Kejna 1 na 1 sa golmanom, a tu napadač Engleske ne prašta.

Napadala je ekipa Engleske do poluvremena, nije uspijevala da postigne gol, ali to se promijenilo čim je startovao drugi dio igre. Već u prvom napadu sviran je prekršaj, Luk Šo je namjestio loptu i poslao je pravo na glavu Harija Megvajera.

Sjajni štoper je poslao iza leđa golmana, a četiri minuta kasnije opet je Šo bio u centru pažnje. Sada je u kontri centrirao i opet je asistirao. Sada je glavom postigao gol Hari Kejn i to pravo kroz noge čuvara mreže Ukrajine Bučana.

Do kraja meča i Džordan Henderson je postigao pogodak, svoj prvi u internacionalnoj karijeri. Sada je Mejson Maunt centrirao iz kornera, a Henderson je glavom postigao gol.

Engleska je tako nastavila sa pobjedama, a Džordan Pikford je ostao nesavladan i na ovom meču. Sada su Englezi na dvije pobjede od prve titule prvaka Evrope u istoriji, a prvi rival na putu je Danska.

Svakako će biti favoriti, ali će to morati da opravdaju.

22:50

KRAJ! ENGLESKA JE U POLUFINALU!

Gaženje u četvrfinalu, nije ovdje Ukrajina imala ni promil šanse!

22:38

Pogledajte najbolje detalje sa meča!

22:33

73. minut: Englezi već izvode "drugi tim"

Posljednja izmjena na meču za Gereta Sautgejta, riješio je da sačuva Harija Kejna. Umjesto sjajnog napadača Totenhema ulazi Dominik Kalvert Luin.

hari kejn engleska gol Izvor: Tanjug/Lars Baron/Pool Photo via AP

22:25

Sve je gotovo - slijede izmjene

Luk Šo koji je odigrao nevjerovatan meč i umjesto njega je ušao Kjeran Tripije.

Markus Rašford je zamijenio Rahima Sterlinga, a ušao je i mladi Džud Belingem koji je zamijenio defanzivnog vezistu Kalvina Filipsa.

22:23

64. minut: GOOOOL! Ovo je sada debakl - 4:0!

Jedva da je ušao u igru Džordan Henderson i odmah je dao gol! Poslije kornera je centrirao Mejson Maunt, a Džordan Henderson je bio najbolji u skoku.

22:10

50. minut. GOTOVO JE! 3:0!

Engleska je u polufinalu, ako se ne desi čudo!

Ponovo je sve namjestio Luk Šo, a ponovo je mrežu pogodio Hari Kejn! Prošla je lopta kroz noge Bučanu i ovaj meč djeluje gotovo.

Izvor: Tanjug/Alessandro Garofalo/Pool Via AP

22:07

46. minut: GOOOOL! MEGVAJER ZA 2:0!

Pred pobjedom je Engleska!

Dosuđen je slobodan udarac malo iskosa sa lijeve strane, a Luk Šo je sjajno centrirao, a najviši u skoku je bio visoki Hari Megvajer. Nije tu ništa mogao golman Ukrajine i sada je 2:0.

Harry Maguire gol glavom Izvor: Tanjug/Lars Baron/Pool Photo via AP

21:53

POLUVRIJEME: Da li se vraća?

Tako djeluje! Ne samo da je Engleska povela već u četvrtom minutu, već izgleda i kao mnogo bolji rival. Moraće mnogo bolje da pripremi svoj tim za narednih 45 minuta Andrej Ševčenko!

21:44

40. minut: Mogla je Engleska ovo da riješi!

Prošao je Luk Šo vrlo lako po lijevoj strani, ostavio za Džejdona Sanča u sredini, a onda je Bučan to odbranio. Sudija je kasnije signalizirao ofsajd, iako ga po svemu sudeći nije bilo.

21:35

33. minut: Uh! Kako ovo nije ušlo?

Prvo je lako Sterling prošao kroz odbranu protivnika, a onda je lopta došla do Deklana Rajsa, koji je uputio pravi projektil ka golu.

Golmna Ukrajine je bio zatvoren, nije vidio loptu, ali je ipak uspio da reaguje!

Izvor: Tajug/AP Photo/Alessandra Tarantino, Pool

21:18

17. minut: Šansa za Ukrajinu!

Pogriješio je Kajl Voker, a onda je Jaremčuk krenuo ka golu. Ustremio se ne bi li savladao Pikforda, ali ga je Stons dovoljno usmjerio da mu oteža i ne dozvoli da postigne pogodak.

Na kraju samo korner!

21:12

Evo gola!

21:05

4. minut: GOOOOL! Odmah vodi Engleska 1:0!

Hari Kejn pogađa mrežu poslije sjajnog pasa Sterlinga!

Kao kroz sir je prošla ta lopta kroz odbranu Ukrajine, a Hari Kejn je bio sjajno postavljen, nije bilo ni govora o ofsajdu! Malo mu je bježala lopta ali bacio se, stigao je i zatresao mrežu!

21:03

1. minut: POČELI SMO!

Odmah napadaju Englezi, jasno je da će se Ukrajina braniti sa pet igrača u zadnjoj liniji i Sidorčukom koji im pomaže.

Ali itekako znaju da iznenade!

20:47

Navijači se sjajno zabavljaju!

Hari Kejn je očigledno igrač od koga se najviše očekuje!

Izvor: Profimedia

20:30

SASTAVI!

ENGLESKA (4-2-3-1): Pikford - Voker, Stons, Megvajer, Šo - Filips, Rajs - Maunt, Sančo, Sterling - Kejn

UKRAJINA (3-4-1-2) Bushan - Matvienko, Krivtsov, Zabarnji - Zinčenko, Mikolenko, Sidorčuk, Karavaev - Šaparenko - Jarmolenko, Jaremčuk

20:15

Dobrodošli!

Pratite posljednji meč četvrtfinala Eura uživo uz MONDO.

Engleska je jasan favorit i timu Gereta Sautgejta se kao i na Svjetskom prvenstvu "otvorio" žrijeb, ali Ukrajinci su pokazali da su tvrd orah.