Dinamo se kocka sa Ligom šampiona! Umjesto 4:0, jedva izvukli pobjedu protiv Islanđana

Dinamo iz Zagreba teškom mukom stigao do trijumfa u Hrvatskoj pred revanš u Rejkjaviku

dinamo-zagreb-liga-sampiona-kvalifikacije Izvor: Profimedia

Jedan od najzanimljivijih mečeva kvalifikacija za Ligu šampiona odigran je u Zagrebu. Dinamo je umalo od gotovog napravio veresiju protiv Valura (Island) - 3:2 (2:0).

Djelovalo je da je sve riješeno već poslije prvog poluvremena kada su Ademi (8. minut) i novi supertalentovani fudbaler Majer (41. sa penala) donijeli veliku prednost domaćinu. Ademi je u 72. postigao svoj drugi pogodak, a onda je u 82. želio da postigne i het-trik pošto je dosuđen i drugi penal za Zagrepčane. Međutim - nije zatresao mrežu.

Uslijedila je surova kazna. Penal na drugoj strani. Sigurdson je promašio, pa se ekspresno ispravio i smanjio rezultat. Samo dva minuta kasnije je Adolfson postigao i drugi gol za goste i tako ih u potpunosti vratio u dvomeč.

Revanš se igra u Rejkjaviku 13. jula.

Ludogorec je u Razgradu uspio da savlada Šahtjor iz Silogorska pogotkom Oliveire-Souze u drugom minutu nadoknade drugog poluvremena.

Ovaj meč je interesantan srpskoj javnosti zbog drugog razloga. Naime, zbog korone i svih pravila koja važe u Bjelorusiji, odnosno nemogućnosti da bugarski tim otputuje tamo, revanš će se igrati na stadionu Čukaričkog na Banovom brdu.