proleter partizan superliga srbije

Partizan sa 4:0 krenuo ka tituli! Pljuštala kiša i golovi crno-bijelih u Novom Sadu!

Partizan je iskoristio remi Crvene zvezde sa Vojvodinom!

proleter partizan superliga srbije Izvor: MN PRESS

Šampionska partija Partizana na otvaranju sezone 2021/22! Četiri godine crno-bijeli čekaju titulu, a ako se po jutru dan poznaje, ove sezone će se četa Aleksandra Stanojevića boriti za nju.

Četiri gola u razmaku od 19 minuta po novosadskom pljusku bili su dovoljni za ''razbijanje'' Proletera, ubjedljivu pobjedu i prvo mjesto na tabeli nakon nepotpunog prvog kola nove fudbalske sezone.

Proleter - Partizan 0:4 (0:4)

Počelo je idilično za crno-bijele, golovima Rikarda Gomeša u razmaku od samo četiri minuta. Dok je još bilo uslova za igru, povratnik u napad tima iz Humske je riješio pitanje pobjednika. Prvo je lako savladao golmana Petrića u situaciji 1 na 1, a zatim bombom pocijepao mrežu, iz prilike koju je sam stvorio.

Majstorstvu Rikarda Gomeša sigurno se obradovao Ivica Iliev, a razloga za radost bilo je i do odlaska na odmor. Slobodan Urošević, a zatim i Miloš Jojić, tresli su mrežu ka ubjedljivoj pobjedi i impresivnom otvaranju sezone. već do poluvremena bilo je 0:4!

Partizan je, na svoju sreću, pitanje pobjednika riješio u prvom dijelu. U nastavku je kiša, koja je cijelo veče padala nad Novim Sadom, uništila teren i fudbalerima dala nemogući zadatak. Drugi dio meča je bio značajno slabiji, a na pojedinim dijelovima terena bilo je izuzetno teško kotrljati loptu ili razmjenjivati pasove.

Majstori poput Bibarsa Natha podizali su je u vazduh, ali je i tako bilo teško kontrolisati igru...

Pogledajte fotografije sa meča:

22:52

Kraj - 0:4!

Ubedljiva pobeda Partizana, a sva četiri gola videli smo u ranoj fazi meča, između 9. i 28. minuta susreta!

22:44

Ofsajd!

84. minut - Postigao je prvenac Marko Milovanović, ali je Filip Holender bio u ofsajdu tokom ove akcije crno-belih. Mladi napadač će morati da sačeka drugu priliku da se upiše u strelce.

22:38

Težak teren...

22:31

Još dve izmene!

71. minut - Teren napuštaju Jojić i Pantić, a na terenu su sa Lazar Pavlović i Aleksandar Lutovac.

22:25

Strašan pljusak!

Ovako je večeras padalo u Novom Sadu...

22:21

Trostruka izmena Partizana!

60. minut - Jović, Marković i Gomeš su van terena, a šansu u polsednjih pola sata dobijaju Bibars Natho, Filip Holender i Marko Milovanović.

22:06

Nastavljamo!

Nakon impresivnih 45 minuta fudbala Partizana i kratke pauze, gledamo nastavak meča u Novom Sadu.

21:49

Bez nadoknade!

Arbitar Živković Aleksandar nakon 45 minuta meča šalje igrače u svlačionicu.

Partizan ima ubedljivu prednost koju su mu doneli Rikardo Gomeš (dva gola), Slobodan Urošević i Miloš Jojić.

21:47

Poigrava se Pantić!

43. minut - Fantastično igra tim Aleksandra Stanojevića, a Danilo Pantić je hteo da upiše asistenciju. Iako je bio u dobroj poziciji za šut, tražio je Rikarda Gomeša i propala je još jedna crno-bela prilika za gol.

21:45

Raspoložen je Jojić...

42. minut - Partizan je odigrao fantastično u dosadašnjem delu meča, a umalo da vezni fudbaler crno-belih još jednom zatrese mrežu. Da je njegov udarac sa ivice kaznenog prostora bio malo precizniji, pukla bi ''petarda''.

21:32

GOOOOOOOOOOOL - Miloš Jojić, 0:4!

28. minut - Partizan igra u transu i već pričamo o ubedljivoj pobedi nad Proleterom!

Krenuo je Petrić ''iza zida'', a iskusni Jojić ga je prevario. Gađao je iz slobodnog udarca, šutom po zemlji, golmanov ugao i uspeo da pogodi!

21:27

Pogledajte drugi gol Partizana!

Remek-delo Rikarda Gomeša iz 13. minuta meča u Novom Sadu. Najbolji detalj sa meča u Novom Sadu je dribling, nameštanje na šut, a zatim veoma precizan udarac Partizanovog napadača koji je strelac prva dva gola crno-belih u sezoni.

Može da se poredi sa pogotkom Nemanje Milojevića na Banovom brdu sinoć!

21:25

GOOOOOOOOOOL - Slobodan Urošević, 0:3!

22. minut - Levi bek Partizana donosi ubedljivu prednost crno-belima. Bio je na pravom mestu nakon kornera, a zatim i u nastavku akcije kad je Nemanja Jović vratio loptu na peterac.

21:18

GOOOOOOOOOOOL - Rikardo Gomeš, 0:2!

13. minut - Kakav povratak u klub! Za samo 13 minuta na terenu dva gola, a ovaj drugi je fantastičan. Sam je pripremio priliku za udarac, a zatim maestralno pogodio gol Proletera. Crno-beli se uopšte ne šale!

Izvor: Arena Sport 1/Printscreen

21:13

GOOOOOOOOL - Rikardo Gomeš, 0:1!

9. minut - Prva prilika za crno-bele na meču i odmah pogodak za Rikarda Gomeša, povratnika u klub. Fenomenalno mu je asistirao Danilo Pantić, drugi povratnik u tim.

21:08

Kaluđerović!

4. minut - Klizav teren u Novom Sadu za sada prija samo Andriji Kaluđeroviću. novi fudbaler Proletera dva puta je uspeo da uđe u šansu, ali će morati da sačeka na debitantski gol u dresu kluba koji je pojačao ovog leta.

21:04

Utakmica je počela!

1. minut - Meč u Novom Sadu počeo je po snažnom pljusku, a prvi napad imaće crno-beli.

19:44

Rezervisti:

Proleter

Nović, Skopljak, Tomović, Golubović, Mitrović, Milenković, Miladinović, Janković, Mihajlović, Stojanović, Mladenović

Partizan

Popović, Natho, Holender, Pavlović, Baždar, Živković, Šćekić, Ostojić, Milovanović, Lutovac, Smiljanić

19:42

Sastavi!

Proleter:

Petrić - Milošević, Marjanović, Joković, Bašanović - Danoski, Jovanović, Kojić, Živojinović - Kaluđerović, Ortiz

Partizan:

Stojković - Miljković, Vujačić, Saničanin, Urošević - Zdjelar, Jojić - Marković, Pantić, Jović - Gomeš

Dobro veče!

Uz MONDO tekstualni prenos pratite dešavanja sa meča na stadionu Karađorđe u Novom Sadu, gde od 21:00 igraju Proleter i Partizan.