Šokantan start i finiš za Sarajevo: Tuzla siti prvi put u istoriji nosi kompletan plijen sa "Koševa" (FOTO)

Zanimljiv duel u Sarajevu okončan slavljem gostiju.

sarajevo - tuzla siti 1:2 premijer liga bih 1. kolo Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Loša serija Sarajeva s kraja prošle sezone, kada su uspjeli da "prokockaju" 13 bodova prednosti nad Borcem i prepuste titulu Banjalučanima, nastavljena je i na startu novog prvenstva.

Prvi put u istoriji, Sarajlije su pred domaćom publikom na "Koševu" doživjele poraz od Tuzla sitija, na čijoj klupi sjedi Husref Musemić, legenda sarajevskog kluba.

SARAJEVO - TUZLA SITI 1:2 (1:1)
/Kurdić 35 - Krpić 3, Džafić 80/

Već na startu susreta šok za pristalice "bordo" tima. Sulejman Krpić na asistenciju Mešinovića već u trećem minutu iskoristio je prvu pravu priliku i osigurao prednost Tuzli siti.

Zaigrali su domaći bolje nakon primljenog gola. Gosti nisu žurili, stekao se utisak da su zadovoljni stečenim vođstvom, pa su igrali onoliko koliko im je rival dozvolio.

Takva igra nije donijela mnogo prilika, ali jeste izjednačenje u 35. minutu. Numan Kurdić sjajno iskoristio centaršut Šabanovića i odlično glavom pogodio za izjednačenje.

Izvor: Promo/FK Sarajevo

Pokušavali su domaći u nastavku doći do potpunog preokreta, imali su nekoliko poluprilika, ali nije to bio pritisak kakav se očekivao. Kada Sarajevo nije iskoristilo svoje šanse, gosti jesu.

Mladi golman Sarajeva ponovo nije bio na visini zadatka. Kanurić je loše procijenio let lopte, Adnan Džafić se na drugoj stativi našao usamljen, te bez problema glavom postigao gol za novo vođstvo Tuzlaka.

PRVO ISKLJUČENJE

Strijelac pobjedonosnog gola Džafić dobio je u 87. minutu drugi žuti karton, pa su gosti finiš susreta dočekali sa igračem manje. Bilo je to prvo isključenje u novoj sezoni m:tel Premijer lige BiH.

Tražili su domaći u finišu penal, nakon starta Mehidića nad Fanimom, ali se sudija Sivac nije oglasio. Ostalo je 1:2.

Uvodna runda bh. elite biće kompletirana večeras, kada bude završen duel Veleža i povratnika u društvo najboljih, Posušja (21.00).

SARAJEVO: Kanurić, Pidro, Šabanović (61. Velkoski), Oremuš, Đokanović (85. Cmiljanić), Dervišagić (61. Varešanović), Palić, Kurdić, Dupovac, Sušić (76. Salčin), Fanimo. Trener: Goran Sablić.

TUZLA SITI: Fejzić, Šukilović, Nukić, Gavrić, Krpić, Karjašević (56. Efendić), Džafić, Čeliković, Mišić (85. Đerić), Mehidić, Mešinović (75. Mehanović). Trener: Husref Musemić.