Hercegovina mirovala: Prva "nula" u novoj sezoni m:tel Premijer lige BiH

Hercegovački derbi okončan najnepopularnijim rezultatom.

široki brijeg - zrinjski 0:0 premijer liga bih 1. kolo Izvor: Promo/NK Široki Brijeg

Nisu Široki Brijeg i Zrinjski pokazali ono što se od njih očekivalo, pa je hercegovački derbi u okviru prvog kola m:tel Premijer lige BiH okončan najnepopularnijim rezultatom.

Ujedno, bio je ovo i prvi meč u novoj sezoni na kojem gledaoci nisu vidjeli niti jedan pogodak.

ŠIROKI BRIJEG - ZRINJSKI 0:0

Najbolja šansa na utakmici viđena je u 54. minutu. Šabić je izašao sam pred golmana Mostaraca, pokušao lobom da ga iznenadi, ali nije imao sreće - pogodio je prečku.

Mogli su i "plemići" do pobjede, i to u četvrtom minutu nadoknade. Na samo dva metra od gola rivala našao se Savić, šutirao glavom, i kada su svi vidjeli loptu u mrežu Miškić je izvanredno odbranio i sačuvao početnih 0:0.

Ostali su navijači, pretežno domaćeg tima, uskraćeni za golove, ali su vidjeli tvrdu, pravu rovovsku borbu, te na kraju podjelu bodova.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Obšivač, Jurilj, Šabić (56. Lukić), Stanić, Brekalo (66. Čuljak), Vukoja, Begić (85. Mašić), Jurić, Ikić. Trener: Toni Karačić.

ZRINJSKI: Kukić, Barišić, Bašić (71. Malekinušić), Ćorluka, Bekić, Savić, Jakovljević (42. Magdić), Juranović, Kamenar, Tičinović, Bilbija. Trener: Sergej Jakirović.