Zvezdu su izbacili, ali Dinamo teško da će uspjeti: Zagrepčani gaze ka sljedećoj rundi, "Maksimir" sanja Ligu šampiona!

Kvalifikacije za najjače evropsko klupsko takmičenje su stigle do drugog kola, a odigrani su i prvi mečevi.

dinamo zagreb omonija 2:0 kvalifikacije za ligu šampiona Izvor: Profimedia/Damir Krajac/CROPIX/HMCROPIX

Počeli su u utorak dvomeči u okviru 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Crvena zvezda će na teren protiv Kairata u srijedu, a dan ranije njihov prošlosezonski "dželat" Omonija nije se dobro provela u Zagrebu.

I dok čekamo da vidimo u kom sastavu će Zvezda nastupiti u Kazahstanu, Dinamo Zagreb je na "Maksimiru" savladao kiparsku Omoniju 2:0.

"Modri" su bili bolji od tima koji je prošle sezone u skraćenim kvalifikacijama za Ligu šampiona izbacio Zvezdu poslije boljeg izvođenja penala, a to su uspjeli tek u posljednjih pola sata igre.

Dinamo Zagreb je više od sat vremena pokušavao da slomi otpor Omonije, ali Kiprani nisu uspjeli da do kraja odole domaćima, kao što su to prošlog ljeta učinili protiv beogradskih crveno-bijelih.

Do vođstva je Dinamo došao u 65. minutu kada su gosti loše izbili loptu, onda stiže do Mišića, koji je dodaje Lovru Majeru, a ovaj dovodi Zagrepčane u vođstvo. Nastavili su odmah da traže i drugi gol i do njega su stigli.

Desetak minuta prije kraja meča, Dinamo odigrava "skraćeni" korner, Majer centrira na peterac, a tamo Kristijan Jakić odličnim udarcem glavom postavlja konačan rezultat - 2:0.