crvena zvezda - napredak 1:0 superliga srbije

Zvezdino mučenje, pa pobjeda: Gajićev gol za miran put na meč odluke!

Crveno-bijeli savladali Kruševljane za četvrtu pobjedu u sezoni pred put u Moldaviju. Nisu blistali, ali su našli put ka golu čvrstih Kruševljana.

crvena zvezda - napredak 1:0 superliga srbije Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je u kombinovanom sastavu prolila dosta znoja i ipak ostvarila cilj - pobijedila je Napredak 1:0 (0:0) i mirna se sprema za meč odluke protiv Šerifa.

Odličnim utrčavanjem desnog beka Zvezde Milana Gajića u kazneni prostor i njegovim trzajem glavom na asistenciju El-Fardu Bena, šampion Srbije stekao je odlučujuću prednost pred 8.271 gledaocem na "Marakani".

Pogledajte taj pogodak!

Lijepom kombinacijom i golom, Zvezda je zaokružila veče bez previše uzbuđenja u Ljutice Bogdana, gdje večeras nije bilo Aleksandra Kataija, Loisa Dionija, Milana Rodića i Sekua Sanoga, dok su od prvog minuta šansu prvi put ove sezone dobili iskusni Miloš Degenek i debitant Marko Lazetić.

Poslije uglavnom monotonog prvog dijela meča, u kojem su Kruševljani odbijali nalete favorita, a crveno-bijeli uglavnom prijetili poslije prekida, Stanković je ulaskom Mirka Ivanića od 61. minuta "razmrdao" napade svog tima. I na talasu te energije pao je i pobjedonosni gol.

Kada je Gajić zatresao mrežu, nekoliko minuta trajala je provjera u VAR sobi, a arbitar Nenad Minaković je poslije konsultacija sa saradnicima pokazao na centar terena i priznao gol. Pogledajte tu situaciju i izvučenu liniju koja pokazuje da je Gajić za nekoliko centimetara izbjegao nedozvoljenu poziciju.

Izvor: TV Arena sport/screenshot

Sa osvojena tri boda, Zvezda se sada okreće vikendu i pripremi za gostovanje Šerifu u Moldaviji (u utorak od 19 časova), gdje će morati da pobijedi da bi se plasirala u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Crvena zvezda: Borjan, Bakajoko (od 61. Gobeljić), Dragović, Degenek, Gajić, Petrović, Nikolić (od 61. Ivanić), Krstičić (od 79. Srnić), Falko (od 66. Gavrić), Ben, Lazetić (od 61. Krstović).

Napredak: Šuljagić, Jovanović, J. Marinković, Kočić, Mršić, Tomić, Spremo, Marjanović, Krstić (od 70. Laban), Jovanović (od 46. Marinković), Bačanin (od 46. Milošev).

Kompletan tok meča kao i izgled tabele pročitajte u sekciji "Razvoj događaja".

Đuričić: Nema nezadovoljstva!

"Ne mogu da budem nezadovoljan. Predstavili smo se u lepom svetlu, igrali smo fudbal, zameram što u drugom delu nismo igrali još više, ali pokazali smo da ovo nije Napredak od prošle sezone. Jednostavno, kada se postigne ovakav gol, to je kvalitet. Nismo mnogo očekivali, ali smo se nadali malo. Nije se desilo, ali polako, ima sledeće", rekao je trener Napretka Milan "Đumi" Đuričić za TV Arena sport.

22:01

Stanković: Prezadovoljan sam!

"Moraću da ponavljam da utakmice ne mogu da se pobede 5:0. Da damo gol, pa da olakšamo sebi - da. Ali imali smo jednu šansu Napretka. Naravno, kada se neko vrati i napravi blok... Prezadovoljan sam. Bilo je momaka koji do sada nisu imali minutažu zbog gustog rasporeda. I večeras se videlo da mogu da računam na 25 igrača. 1:0 - tri boda. 5:0 - tri boda. Odrađeni zahtevi, mirnoća presing... idemo dalje", izjavio je Stanković za TV Arena sport.

"Pakleni je teško. Oporavak, igra, oporovak, igra, sitne povrede... Nema vremena za oporavak. Koga odmoriti, koga ne... Sve utakmice su važne. Želimo pritisak i ovakve utakmice, gde smo koncentrisani 90 minuta, gde ponavljamo stvari iz minuta u minut... Posle ako se otvori neki veći rezultat - to je OK", rekao je Stanković.

21:56

Kraj utakmice, Zvezda je pobedila Napredak 1:0!

21:51

Dobar pokušaj Ivanića iz "slobodnjaka"

Gađao je Zvezdin ofanzivac u 86. minutu sa oko 22 metra, lopta je proletela pored leve stative gola Kruševljana.

VAR je potvrdio - gol je!

Gajićev gol je priznat i Zvezda na 12 minuta pre kraja ima vođstvo 1:0. Nekoliko centimetara je odlučivalo da li je bilo ofsajd ili ne.

21:41

GOL! Zvezda je povela pogotkom Gajića!

U 77. minutu desni bek crveno-belih "otključao" je odbranu Kruševljana na centaršut Bena sa leve strane. Pogodio je glavom.

Zvezda - Napredak 1:0!

Sudije će svakako proveriti gol pre potvrde i videti da li je Gajić bio u ofsajdu.

21:33

Velika šansa za Krstovića - Šuljagić brani!

Zvezdin napadač dobio je odličnu loptu od Ivanića, pokušao je sa pet metara, a golman Kruševljana bio je postavljen tako da spreči opasnost.

U toku je 66. minut i još je 0:0!

21:28

Brza kontra Napretka - opet Kočić

Ponovo isti igrač preti Borjanu - sada je gađao sa ivice kaznenog prostora, nakon kontre koju je istrčao preko celog terena.

Zvezdin golman opet je bio na mestu.

U toku je 64. minut i publika sve glasnija traži gol od crveno-belih.

21:22

Snažan šut Petrovića - Šuljagić odlično brani

Ponovo je Zvezdin vezista pokušao sa distance, gađao je "punom", a golman Kruševljana je odbranio.

U ovim trenucima pojačava se pritisak crveno-belih na gol Kruševljana.

U toku je 58. minut i rezultat je 0:0.

21:19

Zvezda agresivnije počela nastavak - Falko je gađao iz "slobodnjaka"

Italijan je pokušao da sa oko 23-24 metra, sa pozicije koja bi više odgovarala desnonogom igraču - i prebacio je gol.

U toku je 54. minut i rezultat ostaje 0:0.

20:56

Ovako je večeras na "Marakani"

20:50

Prvi zvižduci na "Marakani" - posle greške Veljka Nikolića

Loše je centrirao Zvezdin vezista iz još jednog prekida, lopta je otišla u gol-aut, a nedugo potom Minaković je odsvirao kraj prvog dela meča.

Nema golova, ni previše događaja na terenu o kojima bi se pisalo i pričalo posle prvih 45 minuta.

Ekipe odlaze na odmor - rezultat je 0:0.

20:45

Parola na severu povodom godišnjice "Oluje"

Delije su okačile transparent povodom 4. avgusta, dana žalosti zbog progona Srba iz Knina i drugih krajeva Hrvatske tokom 1995. u akciji hrvatske vojske "Oluja".

Izvor: MONDO

20:40

Opet Zvezda preti posle prekida - Krstičić!

Posle centaršuta sa desne strane pala je lopta pred Krstičića, on je gađao desnom i prebacio gol sa oko sedam metara.

U utakmici bez previše ritma i intenziteta, crveno-beli za sada ulaze u prilike posle kornera i faulova. Ipak, nema mnogo sadržaja na terenu dok se bliži poluvreme.

U toku je 38. minut i još je 0:0.

20:26

Potpuno usamljen je bio Srđan Kočić usred kaznenog prostora Zvezde i na centaršut sa desne strane šutirao je glavom, a Milan Borjan je odbranio.

Bila je to najbolja šansa do sada na utakmici.

U toku je 23. minut.

20:23

Sada i Dragović preti glavom

Crvena zvezda je većinu udaraca ka golu Napretka za sada uputila glavom. Tako je posle Falka i Degeneka gađao i Lazetić, a sada je tako gađao i Dragović - i opet pored gola.

U toku je 22. minut i nema promene rezultata.

20:14

Pokušao je i Falko

Italijan je gađao glavom, iz trka i sa oko 11 metara udaljenosti nije mogao da ugrozi čuvara mreže gostiju Rastka Šuljagića.

U toku je 11. minut i rezultat je 0:0.

20:05

Počelo je - odmah šansa za Degeneka!

Željan je igre štoper Zvezde i to je pokazao od starta - u napadu. Posle kornera sa desne strane skočio je, gađao glavom i promašio gol.

Dim u ovim trenucima nad terenom zbog bakljade na severnoj tribini.