Bajern do pobjede u Lajpcigu stigao uz "malu pomoć" sudije: Impresivne brojke Roberta Levandovskog!

Bajern je u derbiju četvrtog kola osvojio bodove u Lajpcigu, ali je do pobjede stigao uz malu pomoć arbitra Denisa Ajtekina.

RB Lajpcig - Bajern, Bundesliga, 4. kolo Izvor: EPA-EFE/FILIP SINGER

Aktuelni šampion Njemačke, minhenski Bajern slavio je u derbiju protiv RB Lajpciga svoju treću pobjedu u novoj sezoni Bundeslige.

RB LAJPCIG - BAJERN 1:4 (0:1)

Ipak, subotnji susret na "Red Bul Areni" obilježile su dvije sporne situacije, koje su išle na ruku minhenskom timu.

Prvu je već u trećem minutu odignorisao sudija Denis Ajtekin kada je lopta u ruku pogodila Tomasa Milera na ivici ili u kaznenom prostoru, međutim, nije bilo provjere VAR-a pa je utisak da je RB Lajpcig bio oštećen za jedanaesterac ili barem za slobodan udarac iz izgledne situacije.

Samo pet minuta kasnije, Ajtekin je provjeravao situaciju u šesnaestercu domaćina gdje je Kevin Kampl više ramenom nego rukom odnio loptu ispred igrača Bajerna, ali je arbitar pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost je preuzeo Robert Levandovski i poslao golmana Petera Gulačija u jednu, a loptu u drugu stranu - 0:1.

Bio je to šesti pogodak poljskog napadača ove sezone u Bundesligi!

Nevjerovatno je da je ovo Poljaku bio 14. bundesligaški meč na kojem je bio strijelac (rekorder je Gerd Miler sa 16 uzastopnih utakmica), a još nevjerovatnije da je postizao golove na 17 susreta zaredom u svim takmičenjima na kojima je čak 27 puta zatresao mrežu rivala. Seriju je započeo 15. februara.

Fantastično!

Do odlaska na odmor u poluvremenu, domaćin je bio bolji tim promašivši tri dobre šanse za izjednačenje preko Anhelinja i Konrada Lajmera, ali najbolju je u sudijskoj nadoknadi propustio Dani Olmo, čiji je udarac vršcima prstiju u korner skrenuo golman Bavaraca Manuel Nojer.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, uslijedila je kazna za ove promašaje domaćih - Bajern je udvostručio prednost.

Bio je to mat u tri poteza - Levandovski je uposlio Alfonsa Dejvisa, koji je potom pronašao Džamala Musijalu, a bavarski tinejdžer je pogodio malu mrežu - 0:2.

Nekoliko minuta kasnije poslije akcije Olma, Silva je pogodio Nojerovu mrežu, međutim, poslije gledanja VAR-a, Ajtakin je opravdano poništio pogodak zbog ofsajda.

Bajern je potom ponovio akciju iz koje je pao drugi pogodak - Levandovski i Musijala su ovog puta bili kreatori, a egzekutor Liroj Sane kojem stvarno mu nije bilo teško da se upiše u strijelce - 0:3.

Time je praktično "prelomljena" utakmica u korist izabranika Julijana Nagelsmana, ali ko zna šta bi bilo da je Ajtakin pogledao VAR u trećem minutu. Jedan navijač RB Lajpciga je to duhovito prokomentarisao: "Dominik Saboslaj je zaslužio crveni karton. probao je da slomi ruku Mileru".

Tračak nade kod domaćina pojavio se u 58. minutu kada je Lajmer fantastičnim udarcem sa više od 25 metara pogodio Nojerovu mrežu i smanjio rezultat - 1:3.

Ipak, bavarski tim je do kraja bez većih poteškoća čuvao prednost, a onda u sudijskoj nadoknadi golom Maksima Čupo-Motinga (1:4) udario pečat trećem trijumfu i trećem porazu RB Lajpciga u novoj sezoni Bundeslige.

Napomenimo i to da je u dresu Bajerna u posljednjih pola sata zaigrao Marsel Sabicer, koji je upravo iz lajpciške ekipe ovog ljeta stigao u klub iz Minhena za sumu od 16 miliona evra.