Erling Holand - impresivna statistika Norvežanina: Otkako je stigao u Borusiju Dortmund, minimalno gol po meču!

"Milioneri" upisali četvrtu pobjedu u novoj sezoni Bundeslige.

Borusija Dortmund - Union Berlin, Bundesliga, 5. kolo Izvor: FRIEDEMANN VOGEL/EPA

Borusija Dortmund ponovo slavi norveškog napadača Erlinga Holanda!

Norvežanin je sa dva pogotka bio najzaslužniji za novu pobjedu "milionera" i skok na drugu poziciju na tabeli Bundeslige sa bodom zaostatka za vodećim Bajernom.

BORUSIJA DORTMUND - UNION BERLIN 4:2 (2:0)

Nije to bila neka posebno lepršava i dominantna partija izabranika Marka Rozea, ali su iz prve dvije prilike na utakmici postigli dva pogotka i napravili veliki korak ka novom trijumfu.

Najprije je u 10. minutu majstorskim volej udarcem Rafael Gereiro "pocijepao" mrežu Andreasa Lutea za vođstvo domaćina.

Igrao se 23. minut kada je na scenu stupio nevjerovatni norveški golgeter Erling Holand, koji je na centaršut Tomasa Meunijea bio najviši u skoku i glavom pogodio mrežu berlinske ekipe - 2:0.

U nastavku su "milioneri" najprije u 51. minutu poslije kontranapada Marka Rojsa "prisilili" Marvina Fridriha da zatrese vlastitu mrežu, a onda su pomalo neočekivano dozvolili gostima da smanje rezultat iz penala koji je izborio Kevin Behrens, a siguran sa "kreča" bio je Maks Kruze.

Opuštanje domaćina, kao i ne pretjerano čvrsta odbrana, posebno nakon izvođenja prekida, 10 minuta prije kraja utakmice rezultirala je smanjenjem rezultata na 3:2, za koje se pobrinuo rezervista Andreas Foglzamer, ali čudesni Holand je samo dva minuta kasnije, u stilu Zlatana ibrahimovića, ponovo odveo Borusiju na dva razlike - 4:2.

Norveški napadač se ovim pogotkom izjednačio na prvom mjestu liste najboljih strijelaca sa napadačem Bajerna Robertom Levandovskim, koji je takođe u prvih pet mečeva postigao sedam golova.

Inače, bio je ovo 11. pogodak Norvežanina u svim takmičenjima ove sezone na osam mečeva, a ukupno 67. gol na 66 utakmica u žutom dresu dortmundskog kluba.

Fantastično!

Kostić asistirao za novi remi Ajntrahta, Bajern ostaje lider

Izvor: FRIEDEMANN VOGEL / POOL/EPA POOL

Tim iz Frankfurta zabilježio i četvrti remi u sezoni i to na teškom gostovanju u Volfsburgu.

Nakon startnog poraza u Dortmundu od Borusije (5:2), uslijedila su čak četiri uzastopna remija Ajntrahta u prvenstvu Njemačke.

VOLFSBURG - AJNTRAHT 1:1 (0:1)

Iako su "vukovi" imali više od igre i bili opasniji, ekipa Olivera Glasnera je iskoristila jednu šansu na "Folksvagen Areni" i povela u 28. minutu, a za to se postarao reprezentativac Srbije Filip Kostić, koji je očigledno izgladio sve nesporazume sa upravom kluba.

Srbin je centrirao u kazneni prostor, a tamo se dobro snašao Holanđanin Sam Lamers i poslao loptu u mrežu domaćina - 0:1.

Ipak, uporni "vukovi" su napadali i stvarali šanse, ali je bio izuzetno raspoložen golman frankfurtskog tima Kevin Trap.

Ipak, ni on nije mogao ništa kod pogotka Vuta Veghorsta u 70. minutu kada je napadač Volfsburga u njegovu mrežu pospremio "odbijanac" - 1:1.

Sa prvom podjelom bodova u sezoni, Volfsburg je propustio priliku da preskoči Bajern na liderskoj poziciji na tabeli.