Juventus i poslije četiri kola bez pobjede: Hrvat donio bod Milanu, prvi "iks" u velikom derbiju nakon 9 godina!

Ante Rebić je spasio Milan od poraza u Torinu i produbio krizu Juventusa koji već četiri kola ne zna za trijumf… Najgori start "bjankonera" u posljednjih 60 godina!

serija a 4. kolo juventus milan  Izvor: EPA/ALESSANDRO DI MARCO/ANSA

Katastrofalno djeluje tabela za Juventus i njegove navijače nakon četvrtog kola Serije A…

Tim kojim komanduje Maks Alegri još se privikava na odlazak Kristijana Ronalda u Mančester junajted, a za to vrijeme rezultati ispaštaju – poslije remija sa Milanom u jednom od najvećih derbija Italije, "bjankoneri" su u zoni ispadanja!

JUVENTUS – MILAN 1:1 (1:0)
/Morata 4 – Rebić 76/

Juventus i Milan večeras su u Torinu podijelili bodove, što je prvi remi dva rivala u Seriji A još od februara 2012. godine.

Zbog tog epiloga, Juventus je trenutno na poražavajućem, 18. mjestu, uz dva boda koliko ima i Kaljari, dok samo Salernitana, koja prvi put igra u Seriji A u ovom vijeku, ima manje bodova od torinskog velikana…

Heroj u očima domaćih navijača trebalo je da bude Alvaro Morata, čijim je golom u četvrtom minutu Juventus došao do vođstva.

Izvor: EPA/ALESSANDRO DI MARCO/ANSA

Teo Ernandez, defanzivac Milana za koji večeras zbog povreda nisu nastupila dva udarna napadača Zlatan Ibrahimović i Olivije Žiru, napravio je veliku grešku na polovini Juventusa.

Praktično je glavom predao loptu Paulu Dibali, uslijedila je "munjevita" kontra i asistencija za Moratu koji je lako matirao Majka Manjana.

Bio je to najbrži gol Juventusa Milanu u Seriji A još od februara 1996. godine, kada je u trećem minutu pogodio Antonio Konte.

Juventus je u prva četiri kola uknjižio po dva remija i poraza, što je najgori klupski start u Seriji A u posljednjih 60 godina!

Da taj pogodak, ipak, ne bude dovoljan da se Juventus pomjeri prema sredini tabele nakon ovog meča, pobrinuo se Ante Rebić petnaestak minuta prije kraja.

Hrvat je odlično odreagovao na korner koji je izveo Sandro Tonali i pogotkom za 1:1 bodovno izjednačio svoj tim sa liderom i vječitim rivalom, Interom.

U naredna dva prvenstvena kola, a prije okršaja u Ligi šampiona sa Čelsijem i ligaškog derbija sa Napolijem, igrače Juventusa čekaju dueli sa "slabijim" rivalima – Specijom i Sampdorijom.

Milan će prije veoma važnih mečeva sa Atletiko Madridom i Atalantom takođe za rivale imati timove iz donjeg dijela tabele – Veneciju i Speciju.