kup bih 2021 2022 šesnaestina finala stupčanica borac 1:3

Šampion BiH opravdao ulogu favorita u Olovu i plasirao se u osminu finala Kupa BiH.

kup bih 2021 2022 šesnaestina finala stupčanica borac 1:3 Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Sa velikim interesovanjem ljubitelji fudbala iščekivali su duel Stupčanice i Borca, člana Druge lige Federacije BiH, grupa Centar i šampiona BiH, a Banjalučani su opravdali ulogu favorita i slavili, iako su se domaćini prvi radovali pred oko 1.500 gledalaca.

Tim iz Olova nošen gromoglasnim navijanjem sa prepunih tribina poveo je u ranoj fazi susreta, ali su "crveno-plavi" brzo uspjeli da se vrate, preokrenu rezultat u prvih 45 minuta i na kraju zasluženo slave, te tako izbore plasman u osminu finala Kupa BiH.

STUPČANICA - BORAC 1:3 (1:2)
/Karahmetović 6 - Živković 13, Bošnjak 23, Meleg 67 pen/

Munib Karahmetović u šestom minutu iskoristio je odlično ubacivanje, te sjajno pogodio dalji ugao gola Bojana Pavlovića.

Banjalučani su zatim furiozno krenuli po izjednačenje i vrlo brzo uspjeli da se vrat u igru. Ante Knežević u svom osmom nastupu u dresu "crveno-plavih" uspio je da postigne prvi gol.

Prvenac u opremi Borca nedugo zatim upisao je i Strahinja Bošnjak, koji je odlično reagovao nakon kornera i glavom pogodio za 1:2.

U 67. minutu dosuđen je kazneni udarac za goste, a Dejan Meleg bio je precizan i povisio vođstvo Borca. Bio je to njegov treći gol ove sezone, a zanimljivo da je vezista banjalučkog tima sve pogotke postigao sa "kreča".

Do kraja su gosti uspjeli da sačuvaju prednost, a domaći, uprkos velikoj želji, čini se nisu imali snage da zaprijete i pokušaju da se vrate u meč.

STUPČANICA: Kadrić, Ćosić, Karamović, Sokolar (65. Hodžić), Selimović (80. Salibašić), Karičić (80. Abazović), Hadžiabdić, Karahmetović, Beganović, Čilić (65. Ibrahimović), Mehanović (69. Šehić). Trener: Faruk Dedić.

BORAC: Pavlović, Kujundžić, Bošnjak, Mols, Vojnović, Dujaković, Čavić (60. Čavić), Meleg, Živković (41. Jotić), Vukmanović, Vušurović (89. Erić). Trener: Nemanja Miljanović.

Pogledajte golove sa današnjeg meča:

17:51

KRAJ

17:48

90' - Par minuta i za Erića

Vušurović je svoje mjesto ustupio mladom Bori Eriću.

17:44

86' - Finiš utakmice

Ulazimo u sami finiš meča, čini se da je u Olovu sve riješeno.

17:35

77' - Zapisan i Kujundžić

Nepropisan start Kujundžića, povukao je rivala za dres i zaradio javnu opomenu.

17:31

74' - Još jedna opomena za domaće

Zbog simuliranja, strijelac jedinog gola za Stupčanicu Karahmetović je zaradio žuti karton.

17:26

67' - GOOOL!!! Meleg pogađa za 1:3!

Siguran je kapiten Borca.

Meleg sa "bijele tačke" pogađa za 1:2.

17:24

66' - Penal za Borac!

Žuti karton zbog prigovora zaradio je kapiten domaćih Karamović.

17:19

61' - Nova izmjena u Borcu

Umjesto Čavića ulazi Kulašin.

17:13

55' - Žuti karton za Hadžiabdića

17:03

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

16:46

42' - Izmjena u Borcu, Jotić mijenja Živkovića

Strijelac prvog gola za Borac napušta teren, a umjesto Živkovića u igri je Jotić.

16:42

39' - Zatišje u Olovu

Nakon furioznog prvog dijela prvog poluvremena u Olovu, blago zatišje na terenu. Borac čuva vođstvo, domaći pokušavaju da se vrate u meč, ali nema ozbiljnih prilika.

16:27

23' - GOOOL!!! Borac preokreće!

Borac vodi 2:1!

Nakon kornera sa lijeve strane, usamljen u šesnaestercu Stupčanice bio je Bošnjak, koji je lijepo pogodio glavom i stigao do prvenca u dresu Banjalučana.

16:26

22' - Velika šansa za Borac!

Bio je Borac sada blizu drugog gola, ali Ćosić je skrenuo loptu u korner.

16:17

13' - GOOOL!!! BORAC EKSPRESNO STIŽE DO IZJEDNAČENJA!

Kratko je trajalo slavlje domaćih.

Živković se odlično snašao i pogodio za 1:1.

16:14

11' - Borac kreće po izjednačenje

Oklijevao je sada Čavić i nije uspio da uputi šut, iako se mladi fudbaler "crveno-plavih" našao u solidnoj poziciji pred golom rivala.

16:11

6' - GOOOL!!! STUPČANICA VODI!

Šampion BIH gubi od Stupčanice u Olovu!

Karahmetović je nakon sjajne akcije fenomenalnim udarcem zatresao mrežu Pavlovića.

16:08

5' - Inicijativa Borca

Očekivana inicijativa Banjalučana na startu susreta, ali prilika za sada nema.

16:03

1' - Počela je utakmica

15:13

SASTAVI

STUPČANICA: Kadrić, Ćosić, Karamović, Sokolar, Selimović, Karičić, Hadžiabdić, Karahmetović, Beganović, Čilić, Mehanović. Trener: Faruk Dedić.

BORAC: Pavlović, Kujundžić, Bošnjak, Mols, Vojnović, Dujaković, Čavić, Meleg, Živković, Vukmanović, Vušurović. Trener: Nemanja Miljanović.

15:05

Arbitri

Za glavnog sudiju, delegiran je Dragan Kesić iz Gradiške. Pomoćnici su Božidar Rustić, takođe iz Gradiške, i Dženan Milić iz Sarajeva, dok je četvrti arbitar takođe Sarajlija, Irfan Peljto.

15:02

Danas još 11 utakmica

Ove srijede, biće odigrano još 10 utakmica šesnaestine finala Kupa BiH.

Parovi su: Sloboda Mrkonjić Grad - Široki Brijeg, Sloga Gornji Vakuf/Uskoplje - Željezničar Sport tim, Omarska - Rudar Prijedor, Svatovac – Zrinjski, Alfa Modriča – Sarajevo, Goražde - Sloboda (Tuzla), Ljubić – GOŠK, Rudar Han Bila – Željezničar, Klis - Igman (Konjic) i Čapljina – Radnik.

Tri utakmice (Krupa – Zvijezda, Velež – Zvijezda 09 i Sloboda Novi Grad – Leotar) igraju se 6. oktobra, a juče su, pobjedama nad Gradinom i Travbikom, učesnici osmine finala postali Tuzla siti i Posušje.