Kristijano je mašina! Nevjerovatni Ronaldo oborio rekord Lige šampiona i bacio "Old Traford" u trans u 95. minutu!

Nestvarni Kristijano Ronaldo.

kristijano ronaldo gol u 95. minutu liga šampiona Izvor: Profimedia

Nije se Kristijano Ronaldo slučajno vratio u Mančester junajted. Želio je ponovo da igra u klubu koji voli.

Izgleda da je to bio pun pogodak. Bar ako je suditi po spektaklu viđenom na "Old Trafordu" u meču Lige šampiona protiv Viljareala.

U duelu, koji je bio repriza finala prošlosezonske Lige Evrope koju je španski tim osvojio je domaćin uspio koliko-toliko da se revanšira.

Nije krenulo dobro po njih pošto je Pako Alkaser donio prednost gostima u 53. minutu. Međutim, Aleks Telješ je u 60. spektakularnim golom iz voleja sa ivice kaznenog prostora donio izjednačenje (1:1).

Izgledalo je da će meč biti završen remijem, posljednji sekundi su se igrali, a onda je na scenu stupio Kristijano Ronaldo! U 95. minutu je postigao gol za pobjedu i izazvao trans na "Teatru snova".

U isto vrijeme je postavio novi rekord. Bio mu je to 178. meč u Ligi šampiona po čemu je prestigao nekadašnjeg klupskog saigrača Ikera Kasiljasa (177), iza su ostali Raul (142), Rajan Gigs (141)...

Takođe, Ronaldo je sa 36 godina i 236 dana postao drugi najstariji igrač Junajteda koji je zatresao mrežu u evropskim takmičenjima. Na vrhu je Brajan Robson (36, 282 dana) koji je to učinio 1993. godine protiv Galatasaraja. I njega bi mogao da prestigne već u decembru...