Sto puta sam pogledao taj gol: Junak Šerifa sanjao o Ligi šampiona, sad otkrio kako je srušiti Real u Madridu!

Luksemburžanin će uskoro igrati protiv Srbije, a ovih dana cijela Evropa priča o njemu.

sebastijen til o pobjedonosnom golu šerifa protiv real madrida Izvor: Streamja.com/Twitter/@101greatgoals/Printscreen

Sebastijen Til je fudbaler koji je ove sedmice ukrao šou i postavši nadaleko poznat preko noći - postigao je gol za pobjedu Šerifa protiv Reala usred Madrida!

Bio je to fenomenalan gol, a momak koji je Evropu oduševio i tetovažom na svojoj nozi, sada je govorio o tom sjajnom pogotku.

Til je u 89. minutu meča na stadionu "Santijago Bernabeu" zatresao mrežu Reala za šokantnu pobjedu Šerifa 2:1, samo minut nakon što je srpski napadač Luka Jović propustio izvanrednu priliku.

"Mnogo mojih prijatelja je objavilo video na internetu, tako da ga vidim kad god uzmem telefon. Gledao sam taj gol više od 100 puta do sada", rekao je Til za "BBC".

Til je na svojoj nozi od ranije imao istetoviranog samog sebe kako sanja o nastupanju u Ligi šampiona, a sada ne samo da je zaigrao u tom takmičenju, već je i postigao istorijski gol.

"To je nevjerovatan gol, najljepši i najvažniji koji sam postigao u karijeri. Kada smo bili djeca, svi smo sanjali da ćemo igrati protiv najvećeg tima u Ligi šampiona. Isprva nisam čak ni shvatio da sam postigao pobjedonosni gol na 'Bernabeuu'. Imajući u vidu da je Luksemburg mala zemlja, možda će sada više ljudi znati ko sam ja", rekao je Til.

Inače, Til će već 9. oktobra igrati za selekciju Luksemburga protiv reprezentacije Srbije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.