Rudar Prijedor poveo, Sloboda se vratila sa "kreča - za prvi remi ikad u međusobnom sudaru!

Prijedorčani i Tuzlaci remizirali su rezultatom 1:1 u prvoj utakmici nedjeljnog programa 12. kola m:tel Premijer lige BiH

m:tel premijer liga bih rudar prijedor sloboda  Izvor: infoprijedor.ba

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 12. kola m:tel Premijer lige BiH, Rudar Prijedor i Sloboda su podijelili plijen:

RUDAR PRIJEDOR – SLOBODA 1:1 (1:1)
/Amoa 29 - Maksimović 36 penal/

Prvi je to remi dva kluba u međusobnom duelu od osnivanja m:tel Premijer lige BiH - u dosadašnjih devet mečeva omjer je bio 5:4 u korist Tuzlaka.

U gradu na Sani poveo je domaćin i to u 29. minutu, kada je Semira Bukvića matirao Jozef Amoa.

Radost Prijedorčana, ipak, kratko je trajala – samo sedam minuta kasnije Tuzlaci su izjednačili.

Nemanja Pekija je u kaznenom prostoru "rudara" igrao rukom, a sa bijele tačke je precizan bio Saša Maksimović, koji je u finišu prvog dijela oprobao udarac, ali je Nemanja Šćekić bio dobro postavljen.

To je, praktično, bilo sve od ovih rivala u ovom meču - drugo poluvrijeme proteklo je u prilično "blijedoj" igri i na jednoj i na drugoj strani.

Rudar Prijedor: Šćekić, Asani, Sadiku, Pekija, Pavlović, Santos (od 90+1. Gavranović), Burazor (od 68. Bilbija), Mandić (od 68. Marmat), Marić (od 76. Dojčinović), Amoa, Jakupović (od 68. Kulenović).

Sloboda: Bukvić, A. Beganović, Jusić, Karišik, Ćivić (od 82. Veselinović), Kurtalić, Osmić (od 71. Devedžić), Predragović, Mehmedović (od 46. Husejinović), Maksimović, Alić (od 58. Ramić).