Vlahović asistirao, ali strašni Napoli je nezaustavljiv: Maksimalan učinak Napolitanaca - 7/7!

Na teškom gostovanju u Firenci tim Lučana Spaletija stigao do sedmog uzastopnog trijumfa u Seriji A.

Dušan Vlahović Izvor: EPA/CLAUDIO GIOVANNINI/ANSA

Napoli je kultnom stadionu "Artemio Franki" upisao sedmu pobjedu u isto toliko mečeva od starta nove sezone u Seriji A. Ali, moglo je biti drugačije.

Izašla je "viola" na teren sa željom da se nadigrava sa liderom prvenstva i takva igra donijela joj je vođstvo u 28. minutu. Dušan Vlahović našao se u ulozi asistenta, a mrežu gostiju zatresao je Lukas Martinez Kvarta.

Ipak, samo deset minuta kasnije stvari su vraćene na početak. Dosuđen je diskutabilan penal nad Viktorom Osimenom, ali VAR je potvrdio odluku glavnog sudije Simonea Soce.

Lorenco Insinje namjestio je loptu na "kreč", Bartolomej Drongovski sjajno ga je pročitao i odbranio šut sa "bijele tačke", golman Fiorentine zatim je još jednom intervenisao ispred reprezentativca Italije, ali je lopta na kraju stigla do Irvina Lozana, koji je nekako uspio da je ugura u gol za izjednačenje.

Potpuni preokret uslijedio je na startu drugog poluvremena. Najbolje se u kaznenom prostoru domaćih snašao Amir Rahman i pogodio za 1:2.

U nastavku meča nije bilo golova, pa je Napoli tim Lučana zadržao prednost i maksimalan učinak u prvih sedam rundi.