U-19 reprezentativci BiH ubjedljivi protiv Srbije u Staroj Pazovi

"Zmajići" upisali izuzetno sigurnu pobjedu u prijateljskoj utakmici protiv "orlića".

u-19 srbija - bih 0:3 prijateljska utakmica 2021 Izvor: MN PRESS

Reprezentativci BiH do 19 godina pripremaju se za kvalifikacioni turnir u Bugarskoj, gdje će od 10. do 16. novembra u grupi sa domaćinom, Republikom Irskom i Crnom Gorom pokušati da izvade vizu za elitnu rundu kvalifikacija za EURO 2022 u Slovačkoj.

U sklopu priprema danas su u Staroj Pazovi odigrali prijateljski meč sa Srbijom, te nakon odlične igre ubjedljivo slavili 3:0 (1:0). Dva gola postigao je Filip Čuić, a jedan Aleksandar Kahvić.

SRBIJA - BIH 0:3 (0:1)
/Čuić 32, 59, Kahvić 52/

Izabranici Ivice Barbarića u potpunosti su kontrolisali cijeli tok meča, odigrali zaista kvalitetnih 90 minuta, pa "orlići" nisu uspjeli da im pariraju, pa selektor Srbije Dejan Branković sigurno neće moći biti zadovoljan.

Odbrana nije dopustila rivalu da stvori ozbiljnije prilike, dok je napad djelovao poprilično samouvjereno, tako da pobjeda nije mogla izostati.

Filip Čuić, član splitskog Hajduka, doveo je "zmajiće" u vođstvo u 32. minutu i s tim rezultatom otišlo se na odmor. U nastavku još dva gola mladih fudbalera BiH.

Prvo je u 52. minutu sjajnim udarcem na 2:0 povisio fudbaler Crvene zvezde Aleksandar Kahvić, da bi sedam minuta kasnije svojim drugim golom Čuić zapečatio sudbinu rivala.

Srbija i BiH u nedjelju će odigrati još jedan prijateljski susret, ovaj put u Bačkoj Topoli od 13 časova.