Albanski huligani vrijeđali Srbiju - kamere sve snimale: Tuče, prekid i ružne poruke, UEFA mora da ih kazni! (FOTO)

Autor Nemanja Majstorović

Ako se poslije ovoga Albanci opet izvuku, a postoji toliko dokaza, onda zaista...

Albanci vrijeđali Srbiju na utakmci protiv Poljske Izvor: Profimedia

Utakmica između Albanije i Poljske koja se sinoć igrala u Tirani u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo prekinuta je na desetak minuta zbog huliganskog pira domaćih navijača.

Kada je Poljska postigla gol u 77. minutu preko Sviderskog, navijači na "Er Albaniji" su počeli da gađaju goste čime god da su imali. Letjele su uglavnom flaše i upaljači, a sudija Klermon Turpan odmah je naredio fudbalerima da se povuku u svlačionicu dok se situacija ne smiri.

Albanski huligani su i prije meča pravili haos na ulicama, napali su malobrojne navijače Poljske, dok je i na tribinama primjećeno nekoliko transparenata zbog kojih bi UEFA mogla da im "podeblja" kaznu.

Jedan od njih glasio je "FCK SRB", što je očigledno udar na Srbiju, koja naravno nije igrala prošle večeri u Tirani.

Za razliku od Albanije, reprezentacija Srbije je u Beogradu ostvarila pobjedu nad Azerbejdžanom (3:1) i tako će u poslednjem kolu protiv Portugala igrati za direktan plasman na Mundijal - pošto je Srbija baraž već obezbijedili.

Pogledajte snimke incidenata prije meča!