Život proveo u Laciju, večeras se nakratko vratio – i izgubio: Lacio srušio šampiona, strijelac i Sergej!

Simone Inzagi se na jedno veče vratio na Olimpiko i doživio poraz!

serija a 8. kolo lacio inter 3 1  Izvor: EPA/CLAUDIO PERI

Tokom deset sezona igračke karijere, Simone Inzagi je 195 puta obukao dres Lacija.

Po završetku iste, počeo je sa trenerskim poslom u klubu sa Olimpika. "Pekao je zanat" u omladinskoj školi, potom 2016. godine sjeo na klupu prvog tima, gdje je proveo punih pet godina.

Ljetos je sjeo na klupu Intera, a večeras se na jedno veče vratio na Olimpiko – i morao da se pomiri sa porazom!

LACIO – INTER 3:1 (0:1)
/Imobile 64 penal, Anderson 81, Milinković-Savić 90+1 – Perišić 12 penal/

"Nebeskoplavi" su bili u rezultatskom zaostatku nakon prvog dijela, ali su u drugom uspjeli da preokrenu stvari i nanesu prvi poraz nerazurima, pa su bez neuspjeha ostali još samo lider Napoli i prvi pratilac Milan.

Inter je poveo sa "kreča" u 12. minutu, kada je Hisaj faulirao Barelu, a precizan bio Perišić, dok je Lacio uzvratio na isti način.

Igrao se 64. minut kada je Patrik nakon kornera uputio udarac glavom, lopta je u ruku pogodila Bastonija, a penal je realizovao Imobile i sa sedam golova izbio na prvo mjesto liste strijelaca, ispred Edina Džeke.

Potpuni preokret uslijedio je 17 minuta kasnije!

Prilikom jednog duela sa protivničkim igračem, na travi se našao Dimarko. Martinez je nastavio akciju Intera, potom šutirao direktno u Rejnu, a zatim Anderson poslije kontranapada odveo Lacio do vođstva.

Protestovali su igrači Intera, koji su ranije tražili od domačih da izbace loptu sa terena, došlo je i do koškanja igrača dva tima, ali je sve završeno žutim kartonima...

Jedan je dobio i Sergej Milinković-Savić, koji je u prvom minutu nadoknade ovjerio pobjedu Lacija!

Luis Alberto je centrirao, a lopta je "sjela" na glavu Srbina, koji iz idealne pozicije postavlja konačnih 3:1!