Neobičan autogol bivšeg štopera bijeljinskog Radnika: Umjesto da izbaci loptu, zakucao je u gol! (VIDEO)

Defanzivac Radnika iz Surdulice greškom savladao sopstvenog golmana

miloš simonović autogol radnik surdulica voždovac Izvor: Youtube/Superliga Srbije/printscreen

Fudbaleri Voždovca uspjeli su da osvoje sva tri boda na gostovanju u Surdulici, a na jugu Srbije imali su i pomoć, pošto je gol za izjednačenje bio djelo domaćih fudbalera. Radnik je poveo već u 9. minutu susreta, ali je izjednačenje stiglo petnaestak minuta kasnije.

Sopstvenu mrežu pogodio je Miloš Simonović, a njegova nepsretna reakcija mnoge će nasmijati.

On je mladog Stefana Ranđelovića savladao u 25. minutu meča, nakon duge akcije gostiju u kojoj je lopta letjela sa jednog na drugi bok. Nakon nekoliko neuspješnih centarušteva, u kazneni prostor pokušao je da je ubaci Miloš Pantović, što se ispostavilo kao dobra odluka.

Previše su neoprezni bili defanzivci Radnika:

Nekadašnji omladinac Crvene zvezde gađao je na peterac, a tamo je Simonović nespretno intervenisao.

Imao je loptu u svojim nogama, trebalo je samo da je ispuca daleko od gola, ali se u ključnom trenutku okliznuo. Dio kaznenog prostora ispred golmana, na kom nema trave, nije pomogao Radniku ovog puta, pa je izgledalo kao da Simonović uklizava ka svom golu.

Baš u tom momentu do defanzivac je došla lopta, a Ranđelović je bio potpuno nemoćan. Savladan je sa samo nekoliko metara udaljenosti, a do kraja susreta je još dva puta vadio loptu iz mreže. Golove za konačnih 1:3 u Surdulici postigli su Nikola Vujnović i aleksandar Stanisavljević u drugom dijelu meča.

Pogledajte detalje sa ovog meča:

Radnik - Voždovac 1:3
Izvor: YouTube/Arena sport

Ekipa Voždovca nakon 13 odigranih mečeva ima 20 bodova i zauzima peto mjesto na tabeli, dok je Radnik iz Surdulice sakupio samo 10 bodova iz 12 mečeva i pretposljednji su tim Superlige.