Milan ispustio 2:0, ali slavio: Mihin tim se vratio, ali sa devetoricom nije moglo - Autogol i gol Ibrahimovića!

Zlatan Ibrahimović pogađao na obje strane, Bolonja se ekspresno vratila nakon minusa od dva gola, ali sa devetoricom na terenu nije uspjela da izbjegne poraz.

bolonja milan 2:4 gol i autogol zlatana ibrahimovića Izvor: EPA/ELISABETTA BARACCHI/ANSA

Uzbudljiv meč na stadionu "Renato Dal'Ara" u Bolonji odigrali su istoimeni domaćin i Milan, a "rosoneri" su nakon mnogo preokreta slavili.

I to sa dva igrača više na terenu! Uspio je tim Siniše Mihajlovića da odoli skoro pola sata sa devetoricom, ali ne i da izbjegne poraz.

BOLONJA - MILAN 2:4 (0:2)

Prvu pravu priliku gosti su pretvorili u vođstvo. U 16. minutu Zlatan Ibrahimović progirao je Rafaela Leaa, koji uz dosta sreće pogađa gol. Lopta je na putu ka mreži okrznula Garija Medela i prevarila Lukaša Skorupskog - 0:1.

Adama Somaoro napravio je "medvjeđu uslugu" svom timu par minuta kasnije. Rade Krunić bio je u prodoru, Francuz ga je kao posljednji igrač odbrane srušio, pa je nakon samo 20-ak minuta igre morao nazad u svlačionicu.

Igrački "višak" gosti su iskoristili već u 35. minutu kada je Davide Kalabrija prihvatio jednu odbijenu loptu i zakucao je u mrežu Bolonje. Ćinilo se tada da "rosoneri" imaju sigurnu prednost, uz igrača više, ali ratoborni domaćini nisu se predali.

Samo šest i po minuta bilo je potrebno Mihajlovićevom timu da se vrati u igru, i to sa desetoricom na terenu.

Uspjela je Bolonja da prepolovi zaostatak odmah na startu drugog poluvremena. Musa Barou oštro je centrirao iz kornera, Zlatan Ibrahimović loše je reagova i skrenuo loptu u sopstvenu mrežu.

Samo dva minuta kasnije na semaforu je bilo 2:2. Sorijano se našao u ulozi asistenta, a Barou je sada bio strijelac. Fudbaler iz Gambije potvrdio je sjajnu formu jer je na četvrtom meču u nizu tresao protivničku mrežu.

Zlatan Ibrahimović sa 40 godina i 23 dana postao je četvrti najstariji igrač koji je postizao gol u Seriji A. Ispred njega ostali su samo Alesandro Kostakurta, Silvio Piola i Pjetro Vjerhovod.

Kada se činilo da se domaćin potpuno vratio, novi šok i isključenje.

Asistent za izjednačenje Roberto Sorijano đonom je startovao na Baloa Turea i sudija Paolo Valeri drugi put je morao da pokaže crveni karton fudbalerima Bolonje.

Činilo se da će domaći tim uspjeti da odoli i dođe do remija, ali je Ismael Benaser sjajno pogodio u 84. minutu, te rastužio igrače i navijače, ali i srpskog stručnjaka na klupi Bolonje.

U 90. minutu iskupio se i Ibrahimović za nespretnu reakciju s početka drugog poluvremena, postavivši konačnih 2:4.

Bila je ovo osma pobjeda za tim Stefana Piolija, koji će prenoćiti na liderskoj poziciji.